Debesīs mēs varam redzēt ļoti daudz zvaigžņu. Tuvākā zvaigzne ir Saule. Tomēr tā ir ļoti tālu. Ar lidmašīnu līdz tai būtu jālido apmēram 20 gadus. Otra Zemei tuvākā zvaigzne Centaura Alfa atrodas tik tālu, ka līdz tai būtu jālido tūkstošiem gadu. 
 
Kosmosā ir gan Saulei līdzīgas, gan arī pavisam atšķirīgas zvaigznes. Tās atšķiras gan pēc spožuma, gan pēc krāsas. Ir gaiši zilas, baltas, oranžas, sarkanas zvaigznes. Pētot tās ar teleskopiem, tika noskaidrots, ka atšķirības ir vēl lielākas. Zvaigznes var būt ļoti dažāda lieluma.
 
pundurzvaigznes Asset 14.png
Ir zvaigznes, kuras ir mazākas par Sauli.
 
_s_ar_gigantu_zv Asset 19.png
Ir zvaigznes, kuras ir daudz lielākas par Sauli.
 
Debesīs visas zvaigznes izskatās līdzīga lieluma, atšķiras to spožums. Tas atkarīgs no tā, cik tālu ir zvaigzne. Jo zvaigzne ir mums tuvāk, jo tā šķiet spožāka.
 
Kāpēc spīd debess ķermeņi?
Visām zvaigznēm kopīgs ir tas, ka tās izstaro siltumu un gaismu. Siltumu mēs sajūtam tikai no Saules, jo tā ir mums vistuvāk.
Planētas un Zemes pavadonis Mēness nespīd. Tie saņem Saules gaismu un to atstaro. Ja Saule atrodas Zemes otrā pusē, spožums izzūd.
saule_spid Asset 11.png
 
Fotogrāfijā var redzēt kā Saules gaismu atstaro dēļu grīda, ūdens un mākoņi. Ja mēs ar kosmosa kuģi paceltos virs Zemes kosmosā, Zemi redzētu kā spožu lodi.
 
meness_pulkstenis Asset 1.png
 
Fotogrāfijā redzams Mēness. Dažreiz Mēness redzams kā vesels aplis, bet citreiz kā apļa daļa. Tas ir tāpēc,  ka Saule apspīd Mēnesi un tas atstaro Saules gaismu. No Zemes dažreiz var redzēt visu, bet citreiz tikai daļu no Mēness, jo Mēness riņķo ap Zemi. Atbilstoši Mēness redzamās daļas izskatam izšķir šādas Mēness fāzes: jauns Mēness, augošs Mēness,  pilnmēness, dilstošs Mēness.