Skolā var uzzināt daudz interesantu lietu. Dažreiz par tām gribās uzzināt vairāk. Kā to izdarīt?
kosmoss_vilks.jpg
Mājās vai skolas bibliotēkā vari atrast grāmatas par tematu, kas tevi interesē. Raugies, lai grāmata būtu domāta bērniem - apraksti tajā būs vienkāršākā valodā.
 
ilustretas1 Asset 20.png
Ir pieejami žurnāli, kuros ir daudz interesantu rakstu. Viens no tādiem ir "Ilustrētā junioriem". Šajā žurnālā tiek publicēti raksti par ļoti dažādām tēmām. Raksti ir ilustrēti un viegli saprotami. Vari lasīt arī citus žurnālus, piemēram, "Zīlīte", kurā ir stāsti par dabu.
 
enciklopedija.jpg
Atbildi uz gandrīz jebkuru jautājumu var atrast skolēnu enciklopēdijās. Tajās informācija sakārtota alfabēta secībā. Teksti ir īsi un bagātīgi ilustrēti.
 
google Asset 5.png
Ļoti daudz informācijas var sameklēt internetā. Lai to izdarītu, jāatver kāda no meklējumprogrammām, piemēram, www.google.lv. Meklēšanas logā jāieraksta vienu vai vairākus vārdus, un programma piedāvās vietnes, kuras apskatīt.
Svarīgi!
Internets var būt nedroša vide. Ne viss, ko izlasīsi internetā, ir patiesība. Izlasīto jāpārbauda. Internetā nedrīkst atklāt informāciju par sevi nepazīstamiem cilvēkiem. Ja vēlies reģistrēties kādā lapā, labāk palūdz palīdzību vecākiem, skolotājiem vai citiem pieaugušajiem. Ir jāpārliecinās, ka šī lapa ir droša.
Atsauce:
http://www.jr.lv