Tā kā nieres ir dzīvībai svarīgs orgāns, cilvēkam par tām ir jārūpējas. Tiklīdz rodas sāpīga urinēšana, sāpes nieru apvidū, urīns kļūst duļķains vai asiņains, tūlīt ir jāgriežas pie ārsta.
 
Lai izvairītos no nieru un urīnpūšļa iekaisuma, jāsargājas no saaukstēšanās. Īpaši bīstami ir gulēt un sēdēt uz aukstas zemes.
 
Noteikti jāizārstē perēkļa infekcija - sastrutojuši  zobi, mandeles, deguna blakusdobumi. Mikroorganismi no iekaisušajām vietām var izraisīt arī nieru iekaisumu.
 
Ļoti jāuzmanās no infekcijas, kura var iekļūt urīnizvadkanālā nemazgāšanās dēļ vai arī peldoties piesārņotās ūdenskrātuvēs.
 
Nierēm kaitē alkohola un narkotisko vielu lietošana, pārmērīga vārāmās sāls un etiķa lietošana.
 
1alkohols.jpg
 
content_salt-588_640.jpg
 
Zāles drīkst lietot tikai pēc ārsta ieteikuma.
 
Dažkārt cilvēkiem mēdz būt nierakmeņu slimība. Akmeņu atrašanās nierēs vai urīnceļos rada stipras sāpes. Akmeņus izoperē vai sadala ar ultraskaņas palīdzību. Nierakmeņu veidošanos var veicināt nepietiekama šķidruma lietošana, ilgstoša medikamentu lietošana un mazkustīgums.
 
kidney-stones.jpg
Izoperētie nierakmeņi
 
Vasaras otrajā pusē nav ieteicams lietot uzturā rabarberus un skābenes, jo tie jau ir uzkrājuši daudz skābeņskābes, kura veicina nierakmeņu rašanos.
 
Atsauce:
Cilvēka anatomija, fizioloģija, higiēna 9. klasei./ Arnolds Valtneris, Aina Visocka. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2001. - 187 lpp.:il. - izmantotā literatūra:111.lpp