Vistveidīgo kārtā ietilpst drukni putni ar spēcīgu knābi un īsām kājām. Tēviņiem ir košāks apspalvojums kā mātītēm. Vistveidīgie ir medņi, rubeņi, mežirbes, paipalas, laukirbes. Vairāku sugu vistveidīgie ir pieradināti un ir izveidotas mājputnu šķirnes vistām, tītariem, fazāniem.
 
med.png
577y.png
Mednis ir nometnieks un dzīvo turpat, kur izšķīlies. Tas pārtiek pārsvarā no priežu skujām, spilvēm un mellenēm, pie kam barība mainās atkarībā no gadalaika. Riesta laikā tēviņš izpilda savu kluso dziesmu, kas sastāv no "knipelēšanas" un "slīpēšanas". Video: Medņa tēviņa dziesma. Gaiļi dziesmu sāk tumsā, sēžot kokā, vēlāk - tuvāk rītausmai, riestā salido mātītes.Rubenis ir nometnieks. Riestojot vairāki tēviņi rītausmā savācas vienkopus piemērotās vietās, kur izrādās un cīnās. Arī barojas gan uz zemes, gan kokos ar bērzu pumpuriem. Lidojums ātrs un mērķtiecīgs. Ziemās mēdz ierakties zem sniega, lai izvairītos no aukstuma. Rubeņu balsu ieraksts
ir.png
irbe.png
Mežirbe ir tradicionāls medību putns, kas medīts simtiem gadu. Latvijā mežirbe ir parasta ligzdotāja un nometniece. Ziemā mežirbes guļvietas ierīko sniegā, jo nodrošina ar drošību un siltumu. Vakarā putni sameklē kādu nomaļu klajumu, sakļauj spārnus un ienirst kupenā, tomēr atstājot galvu un kaklu virspusē, lai pārlūkotu apkārtni.Latvijā laukirbe ir sastopama visu gadu. Visbiežāk to var novērot lauksaimniecības tīrumos. Kā visi vistveidīgie putni, laukirbe regulāri uzlasa akmentiņus, kas guzā palīdz mehāniski smalcināt apēsto barību. Laukirbei patīk pērties smiltīs un sausā augsnē.
 paip.png
 tiit.png
 Latvijā ir sastopama viena paipalu ģints suga - paipala, kas ir migrējoša. Paipalas tiek audzētas arī mājas apstākļos, lai iegūtu olas un gaļu. Olām ir plašs pielietojums arī ārstniecībā. Par īpaši augstvērtīgām tiek atzītas Japānas paipalu olas. Paipalas ir vieni no vieglāk audzējamiem putniem. Tās patērē maz barības, bet tām ir augsta olu dējība. Paipalas balss ieraksts
 Tītari cēlušies no Ziemeļamerikas. Ir izveidotas vairākas mājas tītaru šķirnes gaļas un olu iegūšanai. Lielie mājas tītari praktiski nespēj lidot, bet mazākie un atlētiskākie savvaļas tītari to spēj izdarīt diezgan labi.
 faz.jpg
 poo.png
 Fazāna dzimtene ir Āzija. Latvijā fazānu introdukcijas mēģinājumi dabā beigušies nesekmīgi - populācija nespēj iedzīvoties, jo nespēj izdzīvot bargās ziemās. Fazānus audzē medību saimniecībās un arī kā mājputnus. Pāvi savvaļā sastopami Indijā un Āfrikā. Visā pasaulē tiek audzēti kā mājputni parkos un dārzos. Tēviņa krāšņā aste piesaista mātīšu uzmanību.