Lai nodrošinātu veiksmīgu attālināta mācību procesa norisi, jāizveido cieša sadarbība starp skolotāju, skolēnu un vecākiem. Zinām, ka šis periods var būt izaicinošs visām iesaistītajām pusēm, tāpēc esam apkopojuši pāris ieteikumus, kā, izmantojot Uzdevumi.lv, palīdzēt bērnam efektīvi mācīties attālināti un kā vecākiem būt informētiem par viņa progresu.


1. Esiet lietas kursā par bērna zināšanām

Pirmais solis, lai saprastu, vai un kādās mācību tēmās bērnam ir nepieciešams vecāku atbalsts, ir vecāka un bērna profilu savienošana portālā Uzdevumi.lv. Ja Jūsu profilam bērns vēl nav pievienots, to varat izdarīt sadaļā "Mani bērni".


 


2. Atbalstiet pašvadītu mācību procesu

Ja zināt, kādas tēmas bērnam ir jāapgūst attālinātas mācīšanās periodā vai kuros priekšmetos ir jānostiprina zināšanas, mudiniet šīs tēmas bērnam apgūt pašam Uzdevumi.lv Virtuālajā skolā. Portāls skolēnam piedāvā plašu mācību materiālu klāstu - uzdevumus, teoriju un testus -, kas dod iespēju bērnam mācīties patstāvīgi. Par katru pareizi izpildīto uzdevumu bērns saņem punktus un sacenšas ar saviem klasesbiedriem Uzdevumi.lv Topā - sacensības gars kalpo kā papildus motivācija kvalitatīvai tēmu apguvei. 

Tāpat Virtuālajā skolā atrodami eksāmenu un diagnosticējošo darbu treniņuzdevumi, kas palīdzēs bērnam atkārtot tēmas un pienācīgi sagatavoties valsts pārbaudes darbiem.


 


3. Sekojiet līdzi bērna rezultātiem

Uzdevumi.lv vecākiem parāda, ko skolēns ir mācījies, cik ilgi un cik sekmīgi, kā arī - vai viņš portālā ir izpildījis elektroniskos mājasdarbus. Šie dati palīdz vecākam novērtēt, cik labi bērns apguvis kādu konkrētu tēmu un vai ir gatavs pārbaudes darbam. Tāpat vecākiem ir iespēja salīdzināt sava bērna rezultātus ar vidējiem rādītājiem klasē un visā Latvijā. Sekot līdzi bērna rezultātiem var sadaļā "Mani bērni", uzklikšķinot uz iespējas „Atvērt statistiku par bērnu”.


 


4. Esiet informēts par uzdotajiem darbiem un to izpildi

Lai nepalaistu garām svarīgu informāciju par bērna mācību gaitām, Uzdevumi.lv piedāvā Jums pierakstīties informatīvām e-pasta vēstulēm un/vai interneta pārlūkprogrammas paziņojumiem. Pievienot profilam e-pastu un aktivizēt e-pasta vēstules vai paziņojumus iespējams sadaļā “Mans profils”.

E-pastā vecākiem tiek piedāvāta šāda informācija:

  • paziņojumi par bērnam uzdotajiem pārbaudes darbiem portālā;
  • ikmēneša pārskats par bērna rezultātiem pārbaudes darbos un patstāvīgi apgūtajām tēmām Virtuālajā skolā;
  • iknedēļas pārskats par bērna neizpildītajiem vai nesekmīgi izpildītajiem pārbaudes darbiem, ja tādi būs.

Piesakoties e-pastiem, tiks saņemtas, piemēram, šādas ziņas:


Interneta pārlūkprogrammas paziņojumos vecāks savā mobilajā ierīcē vari datorā saņems īsu un kodolīgu informāciju par to, ka bērnam ir uzdots pārbaudes darbs, kā arī atgādinājumus par darbiem, kas nav izpildīti un kam tuvojas izpildes termiņa beigas. Piesakoties paziņojumiem datorā vai mobilajā ierīcē, tiks saņemtas, piemēram, šādas ziņas:


 

Aktivizēt paziņojumus 
 


5. Ļaujiet bērnam mācīties no savām kļūdām

Laika trūkuma un uzdevumu sarežģītības dēļ vecākiem ne vienmēr izdodas atbildēt uz visiem bērna jautājumiem par skolā uzdoto mājasdarbu. Uzdevumi.lv pakalpojums "PROF" palīdzēs skolēnam pārbaudīt un nostiprināt zināšanas. Ar PROF katram uzdevumam portālā ir pieejams skaidrojums, lai skolēns varētu patstāvīgi apgūt mācību vielu un mācīties no savām kļūdām. Skolēns var pats izpildīt mājasdarbus, sagatavoties ieskaitēm un apgūt tēmas, kuras skolā nav izprastas.

 

Atvērt "Mani bērni" 

 

 

 

 

publicēts: