Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola piedāvā apgūt šādas akreditētas izglītības programmas:

  1. Pamatizglītības programma (21011111)
  2. Speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem (21015611)
  3. Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma (31011011)

2015./2016.mācību gadu Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā mācības uzsāka 136 skolēni un 26 skolotāji un 18  tehniskie darbinieki.

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola ir Apes novada domes dibināta vispārējās izglītības iestāde, kas īsteno vispārējās izglītības programmas.

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola galvenais mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu, pamatizglītības programmas izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, īstenošanu.

Skolas pamatmērķis ir organizēt un īstenot izglītības procesu, kas nodrošina valsts vispārējās pamatizglītības standartā un valsts vispārējās vidējās izglītības standartā noteikto mērķu sasniegšanu.

Skolas uzdevumi:

  • vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām, kuri integrēti vispārējās pamatizglītības iestādē un interešu izglītības programmas;
  • nodrošināt iespēju izglītojamajiem (turpmāk tekstā – skolēniem) iegūt zināšanas, prasmes un attieksmes, sagatavot viņus aktīvai līdzdalībai sabiedrības dzīvē, sekmēt lēmumu pieņemšanas prasmju attīstību un spēju uzņemties atbildību;
  • izvēlēties mācību un audzināšanas darba metodes un formas, kas nodrošina skolēna personības vispusīgu, harmonisku attīstību;
  • racionāli izmantot finanšu, materiālos, personas un informācijas resursus;
  • sadarboties ar skolēnu vecākiem (personām, kas realizē vecāku varu, turpmāk tekstā – vecākiem), lai nodrošinātu obligātās pamatizglītības ieguvi visiem skolas skolēniem;
  • sadarboties ar pašvaldības institūcijām un nevalstiskajām organizācijām;
  • savā darbā ievērot demokrātijas, humānisma, zinātniskuma, individuālās pieejas, diferenciācijas, sistemātiskuma principus mācību un audzināšanas procesā.

Īss ieskats skolas vēsturē

Skolas ēka ir jauna, bet pirmā iespēja vietējiem bērniem mācīties bija jau 1849.gadā,  kad tika dibinātajā   Jaunrozes pagasta Duškanu skola. Šogad mēs varētu atzīmēt 165 gadus Apes skolu vēsturē.

1938.gadā pēc arhitekta Indriķa Blankenberga projekta tiek uzsākta jaunas, lielākas skolas celtniecība. Tā kļūst par vienīgo mācību iestādi plašākā apkaimē.

1939. gada 30. septembrī mācītājs A. Dombovskis iesvēta Dāvja Ozoliņa – II pakāpes Valsts pamatskolu, kas ver durvis 140 skolēniem, paredzēta 200 bērniem. Ēkā ir arī internāts un divi dzīvokļi  skolotājiem, aktu zālē – ērģeles.

1940. gadā skola zaudē Dāvja Ozoliņa vārdu un kļūst par valsts nepilno vidusskolu.

1941. – 1943. gads – vācu okupācijas laiks, sākumā skola atgūst Dāvja Ozoliņa vārdu – Dāvja Ozoliņa pilsētas pamatskola, tad Apes valsts tautskola.

1944. gadā skola uz laiku pārtrauc mācības, jo ēkā tiek izvietota vācu karaspēka lazarete. Pati skola tiek nopūsta ar melnu aizsargkrāsu.

1945. gadā jau ir Apes pilsētas 7 – gadīgā skola. 

1949. gadā ir Apes vidusskola.

1962. gadā Apes skolai pievieno krievu 7 gadīgo skolu. Top Apes vidusskola ar latviešu un krievu mācību valodu.

1989.gadā skola atgūst savu nosaukumu – Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola.

1999. gadā beidz eksistēt pamatskolas klases ar krievu mācību valodu.

2002. gadā tiek uzcelta skolas piebūve, jo skolēnu skaits ir tik liels, ka nodarbības notiek 5 korpusos.

2013.-2014.gadā skola tiek siltināta un atgūst savu sākotnējo skaistumu.

1939.gada 30. septembrī Apes pilsētas pašvaldība dāvina skolas karogu. To iesvēta kopā ar skolas ēku. Karogs ir darināts pēc gleznotāja Jāņa Kalmītes meta. Tajā izmantotas latviešu rakstu zīmes – materiālās pasaules un garīgo bagātību simboli. Kara laikā dažādu varu maiņās karogs pazuda. Taču valsts arhīvā glabājas gleznotāja J. Kalmītes veidots mets. 1998.gadā skolas karogu no jauna  pagatavoja absolvente Edīte Cekule, dzimusi Ābolklne

Informācija apkopota plkst.