Izlasi avotus G, H un izpēti avotu I 4 par notikumiem 1991. gada janvārī! Nosaki un atzīmē pareizās atbildes uz jautājumiem!
Eksāmena uzdevumā patstāvīgi jāformulē pareizās atbildes.
 
1. Kuras no nosauktajām ir nevardarbīgās pretošanās izpausmes? Ir divas pareizas atbildes!
 
2. Kas LTF koordinācijas centra paziņojumā (avots G) liecina, ka paredzēta nevardarbīga Rīgas aizstāvēšana?
 
Avots G
No LTF Koordinācijas centra paziņojuma Latvijas radio par iedzīvotāju stāšanos svarīgu valsts objektu sardzē 1991. gada 13. janvārī
Latgales un Zemgales novadu ļaudis, Rīgas rajona un Zemgales priekšpilsētas iedzīvotāji! Jūsu pienākums - atrasties Zaķusalā, TV kompleksa apsardzē. (...)
Jūrmalnieki, alūksnieši, limbažnieki, gulbenieši un citi vidzemnieki, Ziemeļu rajona iedzīvotāji! Jūsu pārziņā ir Ministru padome un Sakaru mezgls Dzirnavu ielā 105. (...)
Saimniecību vadītāji, augstskolu rektori, izpildkomiteju priekšsēdētāji! Ļaudīm ir jāatrodas tautas sardzē. Laucinieku novietošanu nodrošina LTF koordinācijas centri.
Līdzi jāņem radioaparāti, fotoaparāti, megafoni, kabatas lukturi, termosi ar karstu tēju. Mums jāfiksē visas iespējamās provokācijas, jāsaglabā miers, jāpaliek labi organizētiem, koordinētiem jebkuros apstākļos.
(Nevardarbīgā pretošanās:Latvijas neatkarības atgūšana (1945- 1991) dokumentos. 3. sēj. Rīga, 2015.)
 
Avots H
Barikāžu laikā - no 13. līdz 25. janvārim - ik dienu un ik nakti uz barikādēm atradās vienlaikus no dažiem tūkstošiem līdz vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku. Barikāžu aizstāvju gara spēks, pārliecība un apņēmība, nelokāmā griba ir patiesas apbrīnas vērta. To, kas notika barikāžu aizstāvju prātos un sirdī, daļēji pauž plakāti un uzraksti, kurus varēja lasīt uz dzelzsbetona bluķiem vai ēku sienām.
(Tālavs Jundzis. Nevardarbīgās pretošanās taktika attiecībās ar PSRS. Rīga, 2008.)
 
I 4 Mītiņš Daugavmalā
attels.png
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!