Izlasi avotus B un G! Nosaki, kuri Satversmē noteiktie demokrātijas principi netika īstenoti Latvijā no 1940. gada līdz 1990. gadam!
(Eksāmena darbā nav doti panti, skolēnam patstāvīgi jānosaka, kuros pantos un kuri principi atbilst pareizai atbildei. Darbā ir dotas 4 rindas, tātad, jānosauc 4 atšķirīgi principi.)
 
Demokrātijas principam, kurš netika īstenots, atzīmē pareizo papildinājumu, atzīmē atbilstošo likumpantu! 
 
Ikvienam ir tiesības  .
 
Latvijas valsts suverēnā vara  .
 
Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, cenzūra  .
 
Avots B
1. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. (...)
2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. (...)
6. Saeimu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās.
91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. (...)
94. Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu. (...)
100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta. (...)
102. Ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijās. (...)
(Latvijas Republikas Satversme, pieņemta 1922.gada 15.februārī, papildināta 1988.gada 15.oktobrī)

 
Avots G
Latvijas PSR Augstākā Padome nolemj:
(...)
3. Atjaunot Satversmes sapulces 1922.gada 15.februārī pieņemtās Latvijas Republikas Satversmes darbību visā Latvijas teritorijā.
Latvijas valsts oficiālais nosaukums ir LATVIJAS REPUBLIKA, saīsināti LATVIJA.
(...)
8. Garantēt Latvijas Republikas un citu valstu pilsoņiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijas teritorijā, sociālās, ekonomiskās un kultūras tiesības, kā arī politiskās brīvības, kuras atbilst vispāratzītām starptautiskām cilvēktiesību normām (...)
( Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Augstākās Padomes Deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Rīgā, 1990.gada 4. maijā)
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2013/9klase/9kl_vesture_lv.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!