Uzdevums:

1p.
2. daļa
Rūpīgi iepazīstieties ar informācijas avotiem (aiz uzdevumiem)! Izlasiet uzdevumus un izpildiet tos!Atbildes varat uzrakstīt uz lapas un pēc tam salīdzināt ar dotajiem risinājumiem!
5. uzdevums
Rūpīgi izlasi avotus C un D! Izraksti no katra avota divus skaidrojumus par Latvijas valsts dibināšanu!(4 punkti)
 
Avots C
Avots D
1. 1.
2. 2.
6. uzdevums
Uzraksti 2 iemeslus, kāpēc avotu C un D informācija atšķiras!(2 punkti)
 
  
Informācijas avoti
 
Avots C
Ar Antantes imperiālistu palīdzību vācu okupācijas varas orgānu apsardzībā 1918. gada novembra vidū tika radīta t. s. Tautas Padome, kas sastādīja buržuāziskās Latvijas „pagaidu valdību” (ar K. Ulmani priekšgalā) un proklamēja Latvijas „neatkarību”. Līdz ar to Antantes imperiālisti cerēja nodibināt Latvijā savu kundzību un pārvērst Latvijas teritoriju par placdarmu uzbrukumam padomju Krievijai.
Atsauce:
No Latvijas padomju enciklopēdijas 5.2. sējuma, Rīga, 1984.
Avots D
Vācijas sakāve radīja labvēlīgus apstākļus nacionālpatriotisko spēku darbībai un neatkarīgas Latvijas valsts nodibināšanai. Jau 11. novembrī (pēc Vācijas kapitulācijas) Anglijas ārlietu ministrs lords Balfūrs paziņoja, ka angļu valdība atzīst Latvijas neatkarību de fakto (tas ir – par notikušu), taču galīgi Latvijas jautājums tikšot izlemts miera konferencē. Tādējādi latviešu politiskajiem spēkiem vajadzēja tikai pašiem vienoties par kopēju darbību Latvijas valsts nodibināšanā. Tika nolemts dibināt jaunu latviešu tautas pārstāvniecības orgānu – Tautas padomi. Tautas padomi nodibināja 17. novembrī, un tajā tika pārstāvētas visas ievērojamākās latviešu politiskās partijas, kā arī nacionālās minoritātes jeb mazākumtautības.
Atsauce:
No J. Freiberga grāmatas „Jauno laiku vēsture. 20. gs.”, 1998.
  
Vai uzdevumus izprati?
Atbilde:
Atsauce:
"Valsts pārbaudes darbi 12. klasei 2006./ 2007. m. g.", R., 2007.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!