Uzdevums:

2p.
Tēma "Jaunlatviešu devums latviešu nācijas izveidē"
  
Nosaki, kurš minētajam vēstures faktam ir cēlonis, kuras - sekas!
Atzīmē pareizo atbildi! 
 
 Fakts: Daudzi jaunlatvieši, piemēram, Juris Alunāns, Auseklis, Andrejs Pumpurs, brāļi Kaudzītes u.c. nodarbojās arī ar literāro jaunradi, veica tulkojumus latviešu valodā. 1886. gadā iznāk A.Pumpura sacerētais eposs "Lāčplēsis" - balstīts uz tautas teikām.
 
 Literatūrā sāka dominēt latviešu autori, atspoguļojot tēmas un idejas, kuras bija nozīmīgas latviešiem. Jaunlatviešu radītie tēli kļuva par simboliem, kas iemiesoja un izteica tautas vērtības dažādos laikos, piemēram, Lāčplēša kara ordenis un Lāčplēša diena kā Brīvības cīņu un uzvaras simboli, Dziesmu svētku un cerības simbols padomju okupācijas laikā - "Gaismas pils", rokopera "Lāčplēsis" - Trešās atmodas un Dziesmotās revolūcijas simbols utt..
 Jaunlatviešu pārliecība un vēlme pierādīt, ka latviešu valoda un vēsture ir līdzvērtīgas citām kultūrtautu valodām un vēsturēm, - tajā ir iespējams izteikt visu, kas uzrakstīts, piemēram, vācu valodā, tautai ir savi varoņi, dievi un mīti, ne sliktāki kā grieķiem un skandināviem.
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2013/vidussk/12kl_vesture.pdf
Latvijas vēsture./ Vilnis Purēns. - Rīga: RaKa, 1998., 241 lpp. Izmantotā literatūra: 110. - 115.lpp.
Latvijas kultūras vēsture./ Inga Sarma. - Rīga: RaKa, 2003., 180 lpp. Izmantotā literatūra: 115. - 120. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!