Iepazīsties ar doto situāciju, avotiem un atbildi uz jautājumiem!
 
Situācijas apraksts:
Fiziska persona Z 2021. gadā saņēma 2000 EUR aizdevumu no kredītiestādes "LataKredit", solot atmaksāt to līdz 2023. gada janvārim. Tomēr, sākot ar 2022. gada februāri Z nepildīja savas saistības, neatmaksājot ikmēneša maksājumu 11 mēnešu garumā. Parāda summa sastāda 1687 eiro. SIA "LataKredit" vēlas celt prasību tiesā. 
Avots A. Civillikums.
1895. Visas saistību tiesības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai nav likumā noteikti īsāki termiņi, izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā.
 
Avots B. Komerclikums.
389. pants. Ja darījums ir komercdarījums tikai vienam no darījuma dalībniekiem, šā likuma noteikumi par komercdarījumiem ir vienlīdz piemērojami arī pārējiem darījuma dalībniekiem, ciktāl normatīvajos aktos patērētāju tiesību aizsardzības jomā vai citos likumos nav noteikts citādi.
406. pants. No komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.
 
 
1. Izmantojot avotus A un B, nosaki pieprasījuma noilguma termiņu dotajā situācijā!
Piezīme: Centralizētā eksāmena darbā noilguma termiņš jānosaka pašam, varianti netiek doti.
 
2. Atzīmē pareizo atbildi dotajā situācijā!
 
3. Izvēlies atbilstošu pamatojumu 2. uzdevuma atbildei, izmantojot dotos avotus un parādot aprēķinus!
 
Piezīme: Centralizētā eksāmena darbā pamatojumi jāraksta pašam, varianti netiek doti.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!