Aplūko fragmentu no Latvijas Slimību un profilakses centra veidotās infografikas un izlasi tekstu.
 
agh.png
 
Tuberkulozi ierosina tuberkulozes mikobaktērija, kas ir ļoti izturīga ārējā vidē. Tā ir lipīga slimība, ar kuru cilvēks parasti inficējas no slima cilvēka, tam runājot, klepojot, šķaudot. Tuberkuloze maziem bērniem norit smagi. Ārsti iesaka bērnus vakcinēt līdz divu mēnešu vecumam. (Nacionālais veselības dienests)
Atsevišķos gadījumos tuberkulozes vakcīnai ir blaknes, smagākajos gadījumos attīstās limfmezglu iekaisums, un dažkārt ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. (Bērnu klīniskās universitātes slimnīca)
 
1. Raksturo situāciju Latvijā, salīdzinot ar kontekstu Eiropā! Pamato šo apgalvojumu, izmantojot infografikā ietverto informāciju!
Apgalvojums: 
Pamatojums:
 
2. Uzraksti iespējamo cēloni saslimstībai ar tuberkulozi Latvijā
Cēlonis:
 
Jaundzimušo bērnu vecākiem ir tiesības izvēlēties, vai veikt bērnu vakcinēšanu pēc Nacionālā veselības dienesta izstrādātā plāna.
Iesaki, kā rīkoties jaundzimušā vecākiem, – vakcinēt vai nevakcinēt bērnu pret tuberkulozi!
 
Izvēlies vienu noteiktu viedokli – par vai pret jaundzimušo vakcinēšanu! Pamato savu viedokli, minot faktus no dotās informācijas!
 
Viedoklis: Par
Pamatojums:
 
Viedoklis: Pret
Pamatojums:
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!