Uzdevums:

2p.
Izlasi tekstu!
  
Namejs, arī Nameiķis, Nameisis, ir zemgaļu valdnieks un brīvības cīņu vadonis ap 1279.–1281. gadu. Viņa dzimšanas un miršanas dati nav zināmi. Par Nameju stāsta divi 13. gs. vēstures avoti. Viņš tiek dēvēts arī par Zemgales karali. Šāds augsts tituls izskaidrojams ar viņa lielo nozīmi brīvības cīņās pret Livonijas ordeni. Zemgaļi sacēlās, un plašo tautas sacelšanos vadīja Namejs. Viņi padzina Livonijas ordeņa spēkus no Tērvetes. 1279. gadā Namejs ar negaidītu uzbrukumu gribēja ieņemt Rīgu. Spiegi par to savlaicīgi paziņoja vācu ordeņa maršalam. Vācu karaspēks zemgaļus sagaidīja jau pie Lielupes. Kaut gan kaujā pie Lielupes ordeņa spēki tika sakauti un gūstā krita pats ordeņa maršals, tomēr Nameja mēģinājums ieņemt Rīgu bija nesekmīgs. Pēc divu gadu ilgām cīņām zemgaļi bija spiesti padoties.

Ordenis – bruņinieku apvienība viduslaiku Eiropā.
Maršals – augstākā dienesta pakāpe daudzu valstu armijās.
  
Izlasi vārda avots skaidrojumu vārdnīcā!
 
avots - a, v.
  1. Pazemes ūdeņu izplūdes vieta.
  2. Tas (priekšmets, parādība u. tml.), no kā iegūst (ko), kas apgādā, nodrošina (ar ko).
  3. Dokuments, raksts, grāmata, ko izmanto pētniecības darbā.
 
Atzīmē, kura no vārda nozīmēm lietota tekstā!
 
Izpēti teikumus!
 APurva dziednieciskie avoti esot darbinājuši pat dzirnavas.
 BAvota izteka atrodas mitrā, sūnainā purva viducī.
 CAr Beļģijas pilsētas Spa avotiem saistīta atpūtas nozare ar bagātu vēsturi, un pilsētas vārds ir kļuvis par apzīmējumu silta ūdens atpūtas parkiem visā pasaulē.
 
Kurš no teikumiem ir salikts teikums?
Atsauce:
https://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2019/6klase/6kl_dd_lat_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!