Uzdevums:

1p.
Izteiksmīgi izlasi Andreja sagatavoto stāstījumu diagnosticējošā darba mutvārdu daļai!
 
Mana mīļākā grāmata ir norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmata "Vafeļu sirdis". Grāmatu ilustrējusi Bū Guesta.
Grāmatā stāstīts par divu bērnu draudzību un viņu piedzīvojumiem vietā, kuru sauc par Satriekto Matildi, viena gada garumā.
Tille ir deviņus gadus vecs zēns, kurš Lēnas dēļ darīs visu. Pirmkārt, jau drosmīgi glābs no visām nelaimēm un ķibelēm, kurās Lēna nokļūst, piemēram, viņš neļauj viņai nokrist no pašgatavotā trošu ceļa vai bezgala ātri un bezgala tālu skrien pēc palīdzības, kad Lēna iesprūdusi uz mazas klints maliņas.
Lēnai grāmatas notikumu laikā paliek 9 gadi. Viņai patīk, "ja lietas kust". Vienīgā meitene zēnu klasē, tāpēc reizēm nākas sevi aizstāvēt pat kaujoties, kā to pārliecinās Kai-Tommijs. Un, lai arī Trille ilgi šaubās, vai arī viņš ir Lēnas labākais draugs, jo viņa to nepasaka līdz pat grāmatas beigām, tad Lēna tikpat ļoti novērtē abu draudzību kā Trille.
Man īpaši patīk Trille, jo viņš ir līdzīgs manam brālim. Viņi abi ir ļoti uzticami, drosmīgi un līdzjūtīgi. Man bija žēl, ka nomira vectante, jo tad es sajutos tieši tāpat kā tad, kad nomira mana vecmāmiņa. Man ļoti patika, ka Trille un Lēna cepa vafeles vectēvam, jo arī viņš skuma pēc savas māsas.
Es noteikti ieteiktu šo grāmatu izlasīt arī citiem maniem klases biedriem, jo es, lasot šo grāmatu, sapratu, ka reizēm ir gan grūti pateikt otram, ka viņš ir labākais draugs, gan arī to, ka tas ir jāpasaka.
 
Izpēti stāstījuma plānu!
 
Mana mīļākā grāmata
  1. Grāmatas nosaukums, autors, ilustrators.
  2. Par ko ir šī grāmata (par ceļojumiem, par draudzību, par dzīvniekiem, par piedzīvojumiem utt.)
  3. Galvenie varoņi / tēli un to raksturojums (kas viņi ir, kā viņus sauc, kādas īpašības viņiem piemīt, kas par to liecina, kāpēc tev viņi patika?).
  4. Kāpēc ieteiktu grāmatu izlasīt saviem vienaudžiem?
 
Novērtē Andreja stāstījumu atbilstoši dotajam plānam!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!