Uzdevums:

1p.
Izteiksmīgi izlasi Annas sagatavoto stāstījumu diagnosticējošā darba mutvārdu daļai!
 
Mana mīļākā grāmata ir vācu rakstnieka Otfrīda Preislera grāmata "Herbe ar lielo cepuri".
Grāmata stāsta par to, kā dažādu piedzīvojumu laikā rodas jauna draudzība.
Par draugiem kļūst abi galvenie varoņi - Herbe un Pinkaste.
Herbe ir strādīgs un zinātkārs rūķītis, kas dzīvo Septiņkalnu mežā un gatavo īpašas rūķīšu cepures. Lai arī visi rūķīši pēc rakstura ir diezgan līdzīgi, Herbe tomēr ir mazliet citāds. Viņš grib uzzināt, kāda ir pasaule aiz Septiņkalnu meža, piemēram, Vorlicas mežos. Tur gan, ja tic rūķīšu nostāstiem, dzīvo briesmonis Plampačs. Herbe dodas ceļojumā, lai gan viņam vajadzētu vārīt brūkleņu ievārījumu ziemai. Tas ir svarīgs darbs, jo ziemas krājumi palīdz sagaidīt pavasari, taču Herbem tik ļoti gribas iepazīt plašo pasauli, ka viņš ņem līdzi ceļamaizi un dodas prom.
Pinkaste ir ļoti drosmīgs un mazliet palaidnīgs, un labsirdīgs meža gariņš. Viņš Vorlicas mežos dzīvo viens pats, tāpēc ļoti priecājas, ieraugot Herbi. Pinkaste izglābj rūķīti no strauta un vēlāk ļoti labprāt piekrīt doties uz rūķīšu mežu.
Lai arī galvenais varonis ir Herbe, man vairāk patīk Pinkaste. Arī viņš reizēm kaut ko nezina vai neprot īsti pienācīgi uzvesties. Un tas ir tik mīļi.
Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt saviem vienaudžiem, kam patīk maģiskas būtnes, jo abi varoņi tādi ir, kā arī dažādi piedzīvojumi, jo Herbe ar Pinkasti savā ceļojumā piedzīvo daudz ko.
 
Izpēti stāstījuma plānu!
 
Mana mīļākā grāmata
  1. Grāmatas nosaukums, autors, ilustrators.
  2. Par ko ir šī grāmata (par ceļojumiem, par draudzību, par dzīvniekiem, par piedzīvojumiem utt.)
  3. Galvenie varoņi / tēli un to raksturojums (kas viņi ir, kā viņus sauc, kādas īpašības viņiem piemīt, kas par to liecina, kāpēc tev viņi patika?).
  4. Kāpēc ieteiktu grāmatu izlasīt saviem vienaudžiem?
 
Novērtē Annas stāstījumu atbilstoši dotajam plānam!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!