Uzdevums:

1p.
Izteiksmīgi izlasi Andra sagatavoto stāstījumu diagnosticējošā darba mutvārdu daļai!
 
Mana mīļākā grāmata ir norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmata "Vafeļu sirdis". Grāmatu ilustrējusi Bū Guesta.
Grāmatā stāstīts par divu bērnu draudzību un viņu piedzīvojumiem vietā, kuru sauc par Satriekto Matildi, viena gada garumā.
Lai arī grāmatā ir stāstīts par diviem bērniem, manuprāt, galvenais varone ir Trille jeb īstajā vārdā Teobalds Rodriks Danielsens Itergors. Trillem ir deviņi gadi, un viņa labākais draugs ir Lēna, vienīgā meitene klasē un viņa kaimiņiene.
Viņi tik bieži ir kopā, ka Trillem pat šķiet, ka Lēna "gandrīz vai ir kaimiņiene pati sev". Viņi dara kopā dažādas aizraujošas lietas, kas ne visas patīk pieaugušajiem, piemēram, trošu ceļš vai Tūronkuļa dzīvniekiem pilnais kuteris.
Lēna spēlē futbolu, kaujas, viņai nepatīk matemātika, bet patīk Trille, taču viņa nerunā par to, jo viņai tas šķiet tik pašsaprotami. Taču Trille gan visu laiku šaubās, vai patiešām ir Lēnas draugs. Viņš glābj Lēnu, uztraucas par viņu un skumst, kad viņa ar mammu un Īsaku dodas uz pilsētu. Lēna gan atbēg no pilsētas, jo arī viņa skumst pēc Trilles.
Vēl grāmatā ir arī vectante un vectēvs. Pieaugušie, kuri spēlējas kopā ar bērniem. Un ir tik skumji, ka vectante nomirst.
Es noteikti ieteiktu šo grāmatu izlasīt saviem vienaudžiem, jo tas ir stāsts par draudzību gan starp bērniem, gan bērniem un pieaugušajiem.
 
Izpēti stāstījuma plānu!
 
Mana mīļākā grāmata
  1. Grāmatas nosaukums, autors, ilustrators.
  2. Par ko ir šī grāmata (par ceļojumiem, par draudzību, par dzīvniekiem, par piedzīvojumiem utt.)
  3. Galvenie varoņi / tēli un to raksturojums (kas viņi ir, kā viņus sauc, kādas īpašības viņiem piemīt, kas par to liecina, kāpēc tev viņi patika?).
  4. Kāpēc ieteiktu grāmatu izlasīt saviem vienaudžiem?
 
Novērtē Andra stāstījumu atbilstoši dotajam plānam!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!