Lasi grāmatu anotācijas! Izlasi tekstu tabulā - kā grāmatas vērtējuši bērnu žūrijas eksperti!
Nosaki, par kuru no grāmatām ir dotie vērtējumi! Izvēlies grāmatas anotācijai atbilstoša vērtējuma numuru!
 
Anotācija Žūrijas vērtējuma numurs
A
B
 
Grāmatu anotācijas 
A
I. Zandere
Bērns, kas neiekrita

Dzejoļu krājumā autore aicina bērnus ievērot drošību, lai izvairītos no bīstamām situācijām un traumām.
 
B
I. Cepīte, J. Zvirgzdiņš
No Rīgas līdz Rīgai. Tobiass un Tama lielajā Eiropas bibliotēku ceļojumā

Stāstījums pasakas formā ir par latviešu rotaļu lāča Tobiasa un viņa drauga – japāņu kaķa Tamas – ceļojumu apkārt Baltijas jūrai. Ceļojuma laikā abi varoņi iepazīstas ar 10 Eiropas valstu bibliotēkām un iemīļotiem pasaku varoņiem – Loti, Muminu, mazo Nāriņu, Vinniju Pūku, Billi, Niku Holgersonu un citiem.
 
Bērnu žūrijas ekspertu vērtējumi
1.
Es ieteiktu izlasīt šo grāmatu tādiem cilvēkiem, kam patīk ceļot pa eksotiskām valstīm un rakstīt dienasgrāmatu par redzētajiem dabas objektiem, dzīvniekiem un augiem. Ja es gribētu kļūt par biologu, tad noteikti izvēlētos lasīt šo.
Inga, 11 gadi
2.
Kad cilvēks izlasa šo grāmatu, viņš saprot, kā jūtas pamesti dzīvnieki. Brīvdienās es bieži dodos uz dzīvnieku patversmi, lai izvestu pastaigā savu mīļo Džeri. Ļoti ceru, ka mamma kādreiz man atļaus suni vest uz savu māju. Es nekad sunīti nepametīšu.
 Jolanta, 12 gadi
3.
Ja tu vēl neesi bijis Nacionālajā bibliotēkā, tad izlasi šo grāmatu! Tu uzzināsi par arhitektu G. Birkertu un bibliotēkas būvniecību. Man ļoti patika arī tas, kā citu valstu pasaku varoņi iepazīstināja ar savu valstu bibliotēkām. Dažu pasaku varoņus es zināju, bet par pārējiem noteikti gribētu uzzināt vairāk.
Kārlis, 12 gadi
4.
Man patika, ka šo grāmatu klasē lasījām kopā. Katrs skolēns izteiksmīgi izlasīja vienu dzejoli, bet klasesbiedri pēc tam izteica savas domas par dzirdēto.
Alise, 11 gadi
5.
Kad skolotāja sociālo zinību stundā lūdza mūs uzrakstīt par cilvēku, kuram es gribētu līdzināties, es rakstīju par Aleksandru Dobu. Drosmīgi stāties pretī vētrām, kas liek viļņiem sasniegt vairāku mājas stāvu augstumu, un prast par to vēl pajokot, manuprāt, ir apbrīnojami.
Ivars, 11 gadi
6.
Tā kā es dzīvoju Rīgā netālu no Ugunsdzēsības muzeja, biju priecīgs, kad grāmatā lasīju par pazīstamo torni. Ar interesi izlasīju arī par citiem Rīgas torņiem. Nākotnē gribu kļūt par arhitektu, tādēļ rūpīgi pierakstīju, kā sauc ēku daļas.
Aleksandrs, 10 gadi
7.
Manai mazajai māsai pirms gulētiešanas ļoti patīk klausīties pasakas. Es viņai tās lasu priekšā. Ja tajās aprakstīti tādi neparasti un brīnumaini notikumi kā burvju pilsētā, tad grāmatas ieinteresē arī mani.
Marija, 10 gadi
Atsauce:
https://www.visc.gov.lv. Diagnosticējošais darbs latviešu valodā 3.klasei, 2022
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!