Uzdevums:

4p.
Pārraksti teikumus, ieliekot tajos trūkstošās pieturzīmes!
 
1. Latvijas simtgades tūrisma kartē īstenota ideja par septiņiem valstiskuma ceļiem, kuri caurauž mūsu zemi ikvienam atklājot būtiskus faktus par valsts tapšanu, tāpēc šo ceļu nosaukumi ir simboliski un skanīgi: Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras ceļš.
 
 
2. Lai nestu pagāniem kristīgo ticību, 12. gadsimtā senajā Latvijas teritorijā pa Daugavu ieradās vācu bīskaps Meinards ar misionāriem, bet mūsdienās Daugavas krastā top Likteņdārzs – unikāla vieta kur sastopas latviešu tautas pagātne, tagadne un nākotne un kur glabājas mūsu vērtības un kur atdzīvojas sirdsapziņa.
 
 
3. Ernsta Glika stādītie ozoli joprojām zaļo simboliski apliecinot un pārliecinoši demonstrējot ka mūsu zemē pa senajiem tirdzniecības ceļiem tika izplatītas ne tikai preces, bet arī zināšanas un kultūra.
 
 
4. Brīvības ceļš – Rīga-Jelgava-Dobele-Saldus-Skrunda-Durbe-Grobiņa-Liepāja – aicina atgriezties laikā kas saistīts ar Latvijas valsts dibināšanu 1918. gadā un Brīvības cīņām lai jauno valsti nosargātu.
 
 
Atsauce:
https://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2018/vidussk/12kl_latviesu_valoda.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!