Uzdevums:

1p.
Valters Sīlis apgalvo, ka lugā „Indrāni” viena no problēmām ir „otra nedzirdēšanas „vīruss””.
Izlasi abus viedokļus par to, kā mūsdienās saprotas dažādas paaudzes!
 
A
B
Mūsdienu paaudžu savstarpējā komunikācija ir tieši tāda pati, kāda tā bija "Indrānu" vai Senās Grieķijas laikā. Atšķirība ir tā, ka mūsdienās par šīm problēmām runā tieši, ne tikai mākslas darbos. Man gan šķiet, ka tieši literatūra uzrunā vairāk nekā psihologu raksti. Esmu aizdomājies, vai pietiekami runāju un izrunāju svarīgas lietas ar tēvu, tieši pēc Blaumaņa lugas izlasīšanas. Tagad zinu, ka arī manam tēvam bijuši sarežģījumi ar vectēvu. Gan profesijas, gan sievas izvēle tika pavadīta ar nebeidzamiem ķīviņiem un pārmetumiem, kuri varēja palikt neizteikti, ja vien vectēvs būtu ieklausījies un tēvs būtu pratis runāt.
Ir svarīgi iemācīties gan uzklausīt, gan saprotami izstāstīt savu domu.
Otra nedzirdēšanas vīruss ir neizbēgama mūsdienu parādība. Mūsu paaudzei nav nekā kopīga ar mūsu vecāku paaudzi, par vecvecāku paaudzi pat nerunājot. Kā lai mēs saprotamies, ja mums nav pat kopīgas sarunu tēmas? Es nevēlos klausīties mūžīgo "kad mēs augām", tāpēc ir pavisam normāli, ka attiecībās parādās ignorance. Mēs nevaram dzīvot tikai pagātnē, tāpēc tie, kas nevēlas skatīties nākotnē, diemžēl jāatstāj. Šobrīd ir pārāk maz laika, lai to tērētu komunikācijā, kas ved strupceļā.
 
Izlasi darba vērtēšanas kritērijus!
Saturs atbilst tematam.
Patstāvīgas domas izteiktas plānveidīgi un loģiski, tās ir pamatotas.
Darbā nav vairāk par vienu ortogrāfijas vai interpunkcijas kļūdu.
 
Kurš darbs precīzāk atbilst šiem kritērijiem?
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!