Sieviešu sapņi par nākotni
Pirmajos sieviešu kustību gados vīrieši tikai ar izsmieklu izturējās pret „vājā dzimuma” cīņu par savām tiesībām. Kāda laikabiedra karikatūra rāda laulību nākotnē ar mainītām lomām: kamēr vīrs paliek mājā, sieviete nodarbojas ar vīrietim tradicionālām lietām un rada draudus vīrieša pastāvēšanai ar skūpstu automātiem un veikaliem, kur var izvēlēties bērnus. Gadsimta mijā sievietes nodibināja pirmo laikrakstu ar mērķi atspēkot aplamos vīriešu sabiedrības spriedumus par viņām.
 
DSC_6544.JPG
Sieviešu sapņi par nākotni. 19. gs. beigu karikatūra.
  
Uzraksti uz karikatūras:
  1. Pie brokastu alus kausa.
  2. Skūpstu automāts.
  3. Nākotnes vīrietis.
  4. Pie stārķa & Co.
  5. Smēķētāju klubā.
 
Elektriskā lokomotīve
DSC_6546.JPG
 
Vilciens ar pirmo elektrisko lokomotīvi ar ātrumu 7 km stundā Berlīnes amatniecības izstādē 1879.gadā. Vēlāk to kā atrakciju izmantoja dažādās izstādēs Diseldorfā un Frankfurtē. Sākumā elektrisko vilcienu uztvēra tikai kā tehnisku rotaļlietu, kā ierīci bez praktiska pielietojuma.
 
Ielas
DSC_6543.JPG
1895. gada karikatūra.
 
19. gadsimtam tuvojoties izskaņai, vairojās prognozes par to, kā attīstīsies satiksme nākotnē. Tāda bija Minhenes karikatūristu 1895. gada piedāvātā versija par satiksmi pilsētas ielās nākotnē.
 
Dzīve 2000. gadā
DSC_6547.JPG
Augsti mehanizēta, pārpilna izgudrojumiem un ļoti ērta - tādu 1899. gadā mākslinieks redzēja dzīvi 2000. gadā.
 
Atsauce:
S.Goldmane, J.Klišāne, A.Kļaviņa, I.Misāne, L.Straube „Vēstures pamatskolai. Jaunie laiki.”, Zvaigzne ABC, 2003., 270. - 271.lpp.