Animācijas filmas tapšanā piedalās scenārists, režisors, mākslinieks, animators, operators, skaņu režisors, producents, komponists un daudzi citi.
 
Skaties, kā tiek veidotas animācijas filmas!
 
 
 
Animācijas vēsture pasaulē ir aptuveni gadsimtu ilga. Pirmais animācijas mākslinieks jeb pirmais kustīgā attēla veidotājs mūsdienās ir grūti nosakāms.

Amerikā 20. gs 30. - 60. gados animācijas uzplaukums saistīts ar Volta Disneja vārdu. Viņa radītie pazīstamie tēli ir MikipeleDonalds Daks, Dambo, Karalis Lauva, Pluto, arī pasaku varoņi – Sniegbaltīte, Pinokio un daudzi citi.

Amerikā 1930. gadā tika nodibināta animācijas studija “Warner Brothers Cartoons". Studijas zināmākie animācijas tēli ir Blīkšķu Bannijs, Dafijs, Koijots un Ceļa Skrējējs.
Vēl viena nozīmīga animācijas studija Amerikā ir “Metro - Goldwyn - Mayer”, kurā tapuši vienmēr populārie, zīmētie tēli Toms un Džerijs, Flintstoni.
Daudzi pazīstami animētie seriāli tiek veidoti vairāku gadu desmitu ilgumā, līdz pat mūsdienām, piemēram, Simpsoni. Pasaulē ir vairāki iemīļotie animācijas seriāli, piemēram, japāņu Pokemoni, krievu Nu pagaidi tikai!.
 
Sākot ar 20. gs 90. gadiem ļoti lielu popularitāti ir ieguvusi trīsdimensiju animācija, piemēram, Rotaļlietu stāsts, Kukaiņu dzīve, Šreks un citi.

Mūziku rada komponisti sadarbībā ar režisoru, bet režisors izvēlas, kura būs piemērota filmai. Katrai filmai ļoti svarīga ir mūzika un skaņa, tā atdzīvina animācijas stāstus un tēlu raksturus. To, kāda būs mūzika, nosaka filmas saturs. Ir dažādi veidi, kā komponisti rada mūziku – spēlē, improvizē, atdarina un pieraksta dažādas melodijas, arī dabas skaņas, un tad klausās, vai radītais derēs filmas notikumiem. Liekot skaņu pie skaņas, rodas mūzika filmai. Filmā var noderēt arī pilnīgi nejauši radītas skaņas. Komponistam ir jābūt zinošam, jāpārzina un jāpazīst dažādi mūzikas instrumenti, to skanējuma iespējas. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj sacerēto mūziku uzreiz noklausīties orķestra izpildījumā.