Uzdevums:

1p.
Izlasi M. Runguļa garstāsta „Taksis Maksis” fragmentu!
  
Lai tiktu upes spēcīgajai straumei pāri, vajadzēja doties uz kādu no tiltiem – to nu Maksis beidzot saprata, taču vēl vairāk attālinājās no mājām. Cauri briksnājam, kur tālumā jau varēja redzēt kādas ēkas apsnigušo jumtu, veda sniegā iemīta taciņa. Maksis pa to bija norikšojis labi ja pāris simtus metru, kad pēkšņi taciņas malā pamanīja kaut ko tumšu. Palēninājis gaitu, viņš soli pa solim, ķepas nesteidzīgi cilājot, devās uz priekšu. Taciņas malā stāvošais nekustējās. Maksis savu piesardzīgo gaitu ne palēnināja, ne paātrināja. Svešais vēl joprojām stāvēja uz vietas, bet no tā puses uzvēdīja vēja pūsma, un Maksis noslēpumaino stāvētāju uzreiz pazina. Tāpēc vēl uzmanīgāk viņš gāja tuvāk – līdz abus šķīra vien dažu lēcienu attālums. Nu Maksis sastinga un saspringa lēcienam. Svešais uzmeta kūkumu, iešņācās un pacēla labo ķepu ar draudoši izlaistiem nagiem.

Tagad nu bija sastapušies divi nopietni mednieki: Maksis, alu suns un pēdu dzinējs, un neliela auguma pusmežonīga sarkanbrūna kaķene. Maksis, uzbrukuma lēcienam sastindzis, nenolaida acis no kaķenes. Un arī viņa nekustējās – ne iztaisnoja kūkumu, ne arī atslābināja pacelto ķepu. Vienīgi kaķenes dzeltenās acis brīdinoši dzalkstīja.

Un nezin cik ilgi viņi abi tā draudošās pozās stāvētu, ja pēkšņi tālumā skaļi neierietos suns. Tajā mirklī kaķene novērsās, pameta tramīgu skatu atpakaļ, un Maksis lēca uz priekšu… Kaķene, zibenīgi pavēlusies sānis, metās bēgt. Turklāt, kā jau svarā vieglāka, kaķene joņoja pa sērsnu virs sniega, bet Maksis, stigdams un atstājot aiz sevis dziļu vagu, mazliet atpalika no viņas. Tomēr tas iedzenamais gabaliņš jau nemaz nebija tik liels – tikai līdz tuvākajam bērzam, kur kaķene veikli uzskrēja pa stumbru un iešņākusies ziņkārīgi pavērās lejā.
    
Izvēlies fragmentam atbilstošu virsrakstu!
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2017/6klase/6kl_dd_lat_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!