Uzdevums:

1p.
Izlasi teksta fragmentu!
 
Ežēns Vidoks (1776 – 1857) pirmos 33 gadus slēpās no policijas. Viņa pārkāpumu sarakstā bija gan zagšana, gan duelēšanās, gan slepkavības. Pat cietums nespēja viņu mainīt. No cietuma Vidoks ne tikai izbēga pats (un vairākkārt), bet palīdzēja arī citiem to izdarīt.
Un tikai īsi pirms 34. dzimšanas dienas, sapratis, ka mūžīgi no policijas neizdosies izvairīties, Vidoks izdomā piedāvāt savu palīdzību noziegumu atklāšanā. Tā tika atvērta jauna lappuse gan paša Vidoka dzīve, gan kriminālistikas attīstībā.
Vidoks bija pārģērbšanās un ķermeņa valodas meistars. Viņš spēja tēlot dažādas lomas tik pārliecinoši, ka neviens nešaubījās par attēlojamās personas īstumu. Noskrandis kabatzaglis, labi ģērbies liela mēroga krāpnieks, pat sieviete – viss bija Vidokam pa spēkam.
Kā bijušais noziedznieks Vidoks pazina visus noziedznieku izmantotos trikus, turklāt viņa asais prāts izmeklēšanas darbu ievirzīja zinātniskā un metodiskā gultnē.
 
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
  
 
Atsauce:
/Pēc Ilustrētās Pasaules Vēstures materiāliem, 2012 marts/
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!