Uzdevums:

1p.
Izlasi teksta fragmentu!
 
Ežēna Vidoka (1776 – 1857) dzīvesstāsts iedvesmojis daudzus rakstniekus. 1828. gadā tiek izdota viņa autobiogrāfija, kurā lasītāji iepazīstas ar harizmātiskā francūža ceļu no noziedznieka un cietumnieka par slavenu un veiksmīgu detektīvu. Drīz vien dzimst jauns literatūras žanrs – detektīvromāns. Ežēna Vidoka iezīmes var saskatīt gan Emīla Gaborio mesjē Lekoka, gan Artura Konana Doila mistera Holmsa tēlā. Loģiska domu gaita, maskēšanās prasme, tehnisku izmeklēšanas metožu izmantojums – viss nosauktais bija Vidoka ikdiena.
Vidoks aizsāka ne vien jaunu ēru literatūrā, bet arī kriminālistikā. Ir ziņas, ka tieši Vidoks veicis pirmo lodes analīzi, izņemot to no mirušas grāfienes galvaskausa un salīdzinot ar potenciālā aizdomās turamā ieroci. Tieši Vidoks atklāj, ka dažādas asinsgrupas dažādi reaģē uz ķimikālijām. Un Vidokam pieder arī nopelni par likumpārkāpēju reģistra izveidi.
 
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
Atsauce:
/Pēc Ilustrētās Pasaules Vēstures materiāliem, 2012. marts/
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!