Emo kustība izveidojās 20. gadsimta beigās - 21. gadsimta sākumā. Emo (tulkojumā no angļu valodas emotional - emocionāls) kultūras pamatā ir tāda pat nosaukuma mūzikas stils. Emo ir rokmūzikas stila emo piekritēji, 14 - 19 gadus veci jaunieši. Šis mūzikas stils izveidojās 20. gadsimta 80. gados ASV, Vašingtonā, balstoties uz hardcore punk stilu. Laika gaitā tas sajaucās ar poppanku un indīroku, iegūstot savu neatkārtojamo skanējumu. Emo stilam raksturīgas melodiskas, romantiskas, nostaļģiskas, liegi skumjas kompozīcijas, ekspresīvi dziesmu teksti, kas vērsti uz cilvēku, viņa emocijām un pārdzīvojumiem. Īpaši populārs šis stils kļuva 2000. gadu sākumā.
 
115 640px-Scene_kids2.jpg
 
Emo kultūras pamatprincips - emociju izrādīšana. Emo raksturīga pašizpausme, pretošanās netaisnībai, emocionāla pasaules uztvere, romantisms, cēlas, tīras mīlestības jūtas. Lielākoties emo ir jūtīgs, viegli ievainojams, depresīvs cilvēks. Šīs īpašības izveidojušas emo stereotipu kā raudulīgu puisi vai meiteni. Dažkārt emo salīdzina ar gotiem, jo abām šīm kustībām ir līdzīgas iezīmes - nāves romantizēšana, depresivitāte, melnās krāsas izvēle apģērbā. Emo kultūras pētnieki secinājuši, ka šīs kultūras pārstāvjiem ir liela nosliece uz pašnāvību.
 
111 Emo6.jpg
 
Raksturīgā emo frizūra ir asimetrisks, slīps matu griezums ar gariem matiem pieres daļā, kas sniedzas līdz degungalam, aizsedz vienu sejas daļu, un īsi apgrieztiem matiem pakauša daļā. Mati lielākoties tiek krāsoti melnā krāsā. Īss matu griezums vairāk raksturīgs puišiem, meitenes veido frizūras no gariem matiem. Meitenes dažkārt veido bērnišķīgas frizūras - mati saņemti ar matu gumiju "astītēs", sasprausti ar košām sprādzēm sirsniņu formā.
 
113 Long_black_emo_hair_girls.jpg
 
Emo bieži vien caurdur ausis, veido ausu ļipiņās "tuneļus", veic pīrsingu (piemēram, lūpā, nāsī, uzacī). Acis tiek akcentētas ar melnu kontūrzīmuli, nagi noklāti ar melnu nagu laku.
 
Emo valkā apģērbu melnos un rozā toņos, izmantojot abas šīs krāsas. Apģērbā vērojams arī šo krāsu veidots ornamentāls raksts, lielākoties šaha galdiņa raksts. Reizēm izmanto platu joslu rakstu. Apģērbu bieži vien rotā emo grupu nosaukumi, lauztu siržu attēli. Dažkārt apģērbā parādās arī baltā krāsa. Melnā krāsa raksturo depresīvo noskaņojumu, atšķirtību, rozā - priecīgos brīžus, šī krāsa kalpo kā izaicinājums vispārējam drūmumam.
 
110 XCx_self.jpg
 
Tipisks emo apģērbs - augumam piegulošs T-krekls, šauras džinsu bikses melnā vai pelēkzilā krāsā, melna vai rozā josta, kas rotāta ar kniedēm, ķēdītēm, lielu sprādzi ar emo simboliku, kedas ar melnām vai košām kurpju auklām, ap kaklu melnbalti rūtains lakats.
 
109 800px-Emo_shoes.jpg
 
 
 
Atribūti:
 • Plecu soma, kas atgādina pastnieka somu;
 • dažādas nozīmītes, kas piestiprinātas pie apģērba, reizēm arī apaviem;
 • košas rokassprādzes;
 • lielas, košas krelles;
 • mīkstās rotaļlietas-lācīši ar aizlāpītu vēderiņu, kas kalpo par sava veida talismanu.
 
107 1024px-Bag_-_Punk_-_Emo.jpg
Attēlā - emo soma ar piespraustām nozīmītēm.
 
Simbolika:
 • Lauzta sirds (lielākoties rozā krāsā);
 • miroņgalva ar kauliem;
 • rozā vai melna pistole, reizēm divas savstarpēji sakrustotas pistoles ar uzrakstu "bang-bang";
 • melna piecstaru zvaigzne uz rozā fona;
 • ornaments "šaha galdiņš" melni-rozā toņos;
 • T-krekli ar bērnu multfilmu varoņu attēliem.
 
116 166px-Broken_heart.svg.png
 
Papildinformācija:
 
Atsauce:
https://en.wikipedia.org/wiki/Emo
Attēli:
https://it.wikipedia.org/wiki/Emo_%28sottocultura%29#mediaviewer/File:Scene_kids2.jpg
https://de.wikipedia.org/wiki/Emo_%28Jugendkultur%29#mediaviewer/Datei:Emo6.jpg
https://it.wikipedia.org/wiki/Emo_%28sottocultura%29#mediaviewer/File:Long_black_emo_hair_girls.jpg
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:XCx_self.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Broken_heart#mediaviewer/File:Broken_heart.svg