Skolotājs uzdeva Jancim noteikt, kādu četru metālu vienas un tās pašas neorganiskās skābes sāļu maisījumu viņš ir pagatavojis. Jancis ņēma maisījumu un noteica, ka tas viegli izšķīst ūdenī. Sākotnēji Jancis iegūtajam ūdens šķīdumam pievienoja vārāmās sāls šķīdumu un novēroja \(10,00\) \(g\) baltu nogulšņu \(A\) veidošanos. Iegūtajam filtrātam pievienojot nātrija sulfāta šķīdumu, novēroja \(10,00\) \(g\) baltu nogulšņu \(B\) veidošanos.
Iegūtajam filtrātam pievienojot atšķaidītu nātrija sārma šķīdumu, novēroja nogulšņu veidošanos, kamēr pēc atšķaidīta nātrija sārma šķīduma pievienošanas pārākumā nogulšņu masa samazinājās un galā Jancis nofiltrēja \(10,00\) \(g\) zilas nogulsnes \(C\). Iegūtajam filtrātam uzmanīgi pievienojot atšķaidītu sālsskābi radās \(10,00\) \(g\) baltas nogulsnes \(D\), kuras sālsskābes pievienošanu turpinot sāka šķīst. Zināms, ka visi skolotāja dotie sāļi ir vienkārši sāļi, kas atrodami vienkāršākajās šķīdības tabulās.
 
1409_1.svg
 
Zināms, ka Jancis \(D\) paspēja nofiltrēt, kad pievienotais sālsskābes daudzums bija garantējis maksimālu un pilnīgu \(D\) izgulsnēšanos. Izkarsējot visus \(10,00\) \(g\) iegūtā \(D\) \(250\) °C parauga masa samazinājās līdz \(8,19\) \(g\).
 
Kas ir savienojums \(D\) un pēc tā izkarsēšanas iegūtais produkts?
Uzraksti ķīmiskas formulas! Rakstot atbildi, katrā rūtiņā ieraksti ķīmiskā elementa simbolu vai indeksu (indeksu \(1\) neraksti)!
 
Savienojuma \(D\) ķīmiskā formula: i(ii)i
Pēc savienojuma \(D\) izkarsēšanas iegūtā produkta ķīmiskā formula: ii
 
Atsauce:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!