Uzdevums:

1p.
Neredzamās tintes jau izsenis ir tikušas izmantotas slepenai saziņai, un pirmās rakstiskās liecības par šādas saziņas izmantošanu nāk jau no senās Grieķijas, kamēr vēlāk tās lietošana saistāma arī ar, piem., Dž. Vašingtonu Amerikas revolūcijas laikā. Šādai saziņai pamatā ir rakstīšana ar bezkrāsainu ķīmisku vielu vai šķīdumu, ko fizikālā vai ķīmiskā reakcijā jeb t.s. attīstīšanā iespējams padarīt redzamu. Tā 1. pasaules kara laikā lietota citronu sula, ko iespējams attīstīt karsējot, bet 2. pasaules kara laikā fenolftaleīna šķīdums.
 
Kāda cita neredzamās tintes “formula” ir rakstīt ar kāda sāļa \(\mathrm{A}\) šķīdumu, un attīstīšanai izmantot cita sāļa \(\mathrm{B}\) šķīdumu, pēc attīstīšanas uzrakstītajam tekstam iekrāsojoties. Zināms, ka \(\mathrm{A}\) ir termiski nestabils un sadalās par metāla oksīdu \(\mathrm{C}\) un divām gāzveida vielām \(\mathrm{D}\) un \(\mathrm{E}\), no kurām \(\mathrm{D}\) ir brūngana gāze ar raksturīgu asu smaku. \(\mathrm{C}\) ir attiecīgā metāla oksīds ar stabilāko no \(\mathrm{2}\) izplatītākajām oksidēšanās pakāpēm. Otrs zināmākais šī metāla oksīds ar augstāko iespējamo oksidēšanās pakāpi \(\mathrm{F}\) ir samērā spēcīgs oksidētājs, kas karsējot sadalās par \(\mathrm{C}\) un \(\mathrm{E}\), un šai procesā cietā produkta masa samazinās par \(\mathrm{6,69}\) Vienādojuma attēls, kamēr metāla oksidēšanās pakāpe samazinās par \(\mathrm{2}\). Zināms, ka \(\mathrm{F}\) ir amfotērs oksīds, reakcijā ar nātrija hidroksīda šķīdumu veido \(\mathrm{G}\) šķīdumu.

Uzraksti, kāda ir vielas \(\mathrm{A}\) sadalīšanās ķīmiskās reakcijas koeficientu summa!
 
Atbilde:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!