Uzdevums:

6p.
Pēterītim bija \(\mathrm{3}\) mēģenes, katrā no kurām bija vienāds vienādas koncentrācijas bezkrāsaini šķīdumi: \(\mathrm{A}\) šķīdums, \(\mathrm{B}\) šķīdums un \(\mathrm{C}\) šķīdums. Vielas \(\mathrm{A}\), \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{C}\) ir baltas kristāliskas vielas. Salejot \(\mathrm{A}\) un \(\mathrm{B}\) šķīdumus, izmaiņās nenovēro, savukārt, salejot \(\mathrm{A}\) un \(\mathrm{C}\) šķīdumus, novēro dzeltenu nogulšņu veidošanos. Dzeltenas nogulsnes veidojas, arī salejot \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{C}\) šķīdumus. Pēterītis noteica, ka salejot \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{C}\) maksimālā nogulšņu masa tiek sasniegta, izmantojot \(\mathrm{C}\):\(\mathrm{B}\) šķīdumu tilpuma attiecību \(\mathrm{3:1}\), savukārt, salejot \(\mathrm{A}\) un \(\mathrm{C}\) šķīdumus, maksimālā masa tiek sasniegta pie vienādiem tilpumiem. Ņemot \(\mathrm{1,00}\) \(\mathrm{mL}\) \(\mathrm{A}\) un \(\mathrm{1,00}\) \(\mathrm{mL}\) \(\mathrm{C}\) šķīduma, nogulšņu masa pēc izkarsēšanas \(\mathrm{105}\) \(\mathrm{°C}\) bija \(\mathrm{0,0352}\) \(\mathrm{g}\).
 
Pēterītis arī noskaidroja, ka, \(\mathrm{C}\) šķīdumu salejot ar vārāmās sāls šķīdumu, rodas baltas nogulsnes. Tāpat Pēterītis noteica, ka \(\mathrm{A}\) šķīdums liesmu krāso violetā krāsā, savukārt \(\mathrm{B}\) šķīdums – spilgti dzeltenā, bet \(\mathrm{C}\) šķīdums liesmu neiekrāso. Tāpat Pēterītis noteica, ka \(\mathrm{A}\) šķīdumam ir reducējošas īpašības, savukārt \(\mathrm{B}\) šķīdums ir stipri bāzisks, kamēr \(\mathrm{A}\) šķīdums ir neitrāls.
 
Uzraksti, kādas ir vielu \(\mathrm{A}\), \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{C}\) ķīmiskās formulas?
Svarīgi!
Rakstot atbildi, katrā rūtiņā ieraksti ķīmiskā elementa simbolu vai indeksu (indeksu \(\mathrm{1}\) neraksta)
 
Atbilde:
 
\(\mathrm{A}\) irii
\(\mathrm{B}\) iriiiii
\(\mathrm{C}\) iriiii
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!