Marta bija nolēmusi veikt detalizētu dzelzs jonu satura noteikšanu ūdens paraugā, nosakot gan dzelzs(\(\mathrm{II}\)), gan dzelzs(\(\mathrm{III}\)) jonu daudzumu. Sākotnēji Marta \(\mathrm{50,0}\)\(\mathrm{mL}\) ūdens paraugam pievienoja \(\mathrm{~5}\) \(\mathrm{mL}\) nātrija hidrogēnkarbonāta šķīdumu, līdz \(\mathrm{pH}\) bija \(\mathrm{4,5}\). Novēroja sarkanbrūnu nogulšņu veidošanos, kuras nofiltrēja. Pēc filtrēšanas šķīdumu paskābināja līdz \(\mathrm{pH=2,0}\). Visa aprakstītā procesa laikā caur šķīdumu pūta slāpekli.
 
Iegūtajam šķīdumam \(\mathrm{100}\) \(\mathrm{mL}\) mērkolbā Marta pievienoja \(\mathrm{1}\) \(\mathrm{mL}\) \(\mathrm{1,4}\) \(\mathrm{M}\) hidroksilamīna hidrogēnhlorīda (reducētājs) šķīdumu, \(\mathrm{10}\) \(\mathrm{mL}\) \(\mathrm{0,005}\) \(\mathrm{M}\) \(\mathrm{1}\),\(\mathrm{10}\)-fenantrolīna (kompleksa veidotājs) šķīdumu un \(\mathrm{8}\) \(\mathrm{mL}\) \(\mathrm{1,2}\) \(\mathrm{M}\) nātrija acetāta (buferšķīdums) un atšķaidīja līdz atzīmei. Iegūtajam šķīdumam mērīja gaismas absorbciju pie \(\mathrm{510}\) \(\mathrm{nm}\), nosakot, ka tā ir \(\mathrm{0,422}\).
 
Kādēļ nepieciešama reducētāja pievienošana?
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!