Uzdevums:

1p.
1. uzdevums. Augstspiediena kristāli. 3. jautājums
 
2017. gadā žurnālā Science tika ziņots, ka ķīmiskais elements A \(495\ \mathrm{GPa}\) spiedienā veido kristālus ar metālam raksturīgām īpašībām: tiem ir metālisks spīdums un tie vada elektrību. Šķidrā un gāzveida stāvoklī A eksistē divatomu molekulas veidā, kas noteiktā attiecībā ar gaisu ir sprādzienbīstama. Šādā sprādzienā rodas gāzveida B. A veidotās divatomu molekulas reakcijā ar vienu no gaisa sastāvdaļām iegūst gāzi ar asu raksturīgu smaku C.

C degšanā katalizatora klātienē var iegūt bezkrāsainu gāzi D, kas gaisā pārvēršas par brūnu gāzi E, kas savukārt tālāk daļēji pārvēršas par bezkrāsainu gāzi F, līdz starp E un F iestājas ķīmiskais līdzsvars. E reakcijā ar šķidru B iegūst skābi G, kuras reakcijā ar C iegūst savienojumu H, kuru plaši izmanto lauksaimniecībā kā minerālmēslojumu. Lēni karsējot H, tas pilnībā sadalās divos gāzveida produktos, viens no kuriem ir oksīds I.

Kādā(-s) sfērā(-s) tiek izmantots oksīds I? Izvēlieties vienu vai vairākas pareizās atbildes!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!