Uzdevums:

6p.
5. uzdevums. Kas ar ko? 27. jautājums
 
Tu jau zini, ka daudzas vielas var pazīt pēc to savstarpējām reakcijām.
Vienkārša kristāliska viela \(\mathrm{A}\) reaģē gan ar vielas \(\mathrm{B}\) šķīdumu, gan ar vielas \(\mathrm{C}\) šķīdumus. Abos gadījumos rodas viena un tā pati vienkāršā viela \(\mathrm{D}\), taču reakcijas otrais produkts katrreiz ir atšķirīgs. Reakcijā ar vielas \(\mathrm{B}\) šķīdumu tas ir \(\mathrm{E}\), bet reakcijā ar vielas \(\mathrm{C}\) šķīdumu - \(\mathrm{F}\).

Zināms arī, ka savā starpā reaģē gan vielas \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{C}\), gan vielas \(\mathrm{E}\) un \(\mathrm{F}\), gan vielas \(\mathrm{B}\) un \(\mathrm{F}\), gan vielas \(\mathrm{C}\) un \(\mathrm{E}\). Vielas \(\mathrm{B}\) molmasa ir lielāka par vielas \(\mathrm{C}\) molmasu, bet vielas \(\mathrm{E}\) molmasa ir lielāka par vielas \(\mathrm{F}\) molmasu.

Nosaki nezināmās vielas \(\mathrm{A}\), \(\mathrm{B}\), \(\mathrm{C}\), \(\mathrm{D}\), \(\mathrm{E}\) un \(\mathrm{F}\)!
Svarīgi!
Izvēlies vielu formulas no piedāvātajām! Raksti formulu tā, lai vienā ailē būtu tikai viens elements vai viens indekss!
\(\mathrm{K_{2}ZnO_2}\), \(\mathrm{HNO_3}\), \(\mathrm{H_2}\), \(\mathrm{HCl}\), \(\mathrm{Zn}\), \(\mathrm{KOH}\), \(\mathrm{K_{2}[Zn(OH)_{4}]}\), \(\mathrm{Zn(NO_{3})_2}\), \(\mathrm{ZnCl_2}\), \(\mathrm{Zn(OH)_2}\).
  
Atbilde:
  
\(\mathrm{A}\) - i
 
\(\mathrm{B}\) - iii
 
\(\mathrm{C}\) - ii
 
\(\mathrm{D}\) - ii
 
\(\mathrm{E}\) - ii[i(ii)i]
 
\(\mathrm{F}\) - iii
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!