4. jūnijs - MATEMĀTIKA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Medikamentu ražošana
Lielākais zāļu ražotājs Latvijā ir uzņēmums "Grindex", bet vēl zāles lielos apjomos ražo uzņēmums "Olainfarm".
 
AS "Grindex" ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni: oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindex" specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās.
 
Produktu klāstu veido oriģinālprodukti Mildronāts® un Ftorafur®, vairāk kā 100 patentbrīvo medikamentu formas un 22 veidu aktīvās farmaceitiskās vielas..
 
"Grindeks" koncernā ietilpst 4 meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā; pārstāvniecības ir atvērtas 11 valstīs. Produkcija tiek eksportēta uz 55 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Baltijas valstis, Krievija un citas NVS valstis, Vācija, Nīderlande, Japāna un ASV.
 
grindex.png
Attēlā: AS "Grindex" produkcija
 
Kosmētikas ražošana
Lielākais kosmētikas ražotājs Latvijā ir AS "Madara Cosmetics", kas atrodas Mārupē un piedāvā augstvērtīgu, inovatīvu un ECOCERT/Cosmos sertificētu dabīgo kosmētiku.
"Madara Cosmetics" produktu izejvielas ir ziedi un augi no Baltijas pļavām un mežiem, kā arī produkti tiek iepakoti atkārtoti izmantojamos un BPA nesaturošos iepakojumos.
MADARA veicina organisko lauksaimniecību un bioloģisko daudzveidību, ierobežojot ķimikāliju, piemēram, pesticīdu un kaitīgu ķīmiskas apstrādes procesu, lietošanu.
 
Madara_eco_cosmetics_logo.jpg
 
Pirms tam Latvijas lielākais kosmētikas ražotājs bija uzņēmums  AS "Dzintars", kas atradās Rīgā. Uzņēmums veic parfimērijas, kosmētikas, augu ekstraktu un parfimērijas kompozīciju izstrādi un ražošanu.
 
Laika posmā no 1998. līdz 2004. gadam uzņēmumā notika reorganizācija, pēc kā vācu auditoru kompānija veica sertifikāciju un izsniedza GMP Cosmetic sertifikātu. Uzņēmumam ir arī ISO 14001, ISO 9001 un ISO 17025 sertifikāti. Uzņēmums ieguva balvu "WIPO Trophy for Innovative Enterprises", ko piešķir The World Intellectual Property Organization. 2010. gadā "Dzintars" ieguva starptautiskā standarta Ecocert licenci.
 
Uzņēmuma "Dzintars" ražojumu asortimentā pieejami parfimērijas izstrādājumi, dekoratīvā kosmētika, sejas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļi un biokosmētika.
 
dzintars.png
Attēlā: AS "Dzintars" produkcija
 
Mazgāšanas līdzekļu ražošana
 
Lielākais mazgāšanas līdzekļu ražotājs Latvijā ir uzņēmums "Spodrība".
  
Uzņēmums, pateicoties kvalificētiem speciālistiem, nodrošinātam kvalitātes kontroles procesam visos produkta ražošanas posmos, rūpīgi izstrādātām produktu gatavošanas tehnoloģijām un tehniskajam aprīkojumam spēj elastīgi un ātri veikt pasūtījumu izpildi, saražojot jebkuru no vairāk kā 200 produkcijas sortimenta veidiem.
 
Uzņēmumā ir 5 telpas ar tehniskām tvertnēm masu gatavošanai un 7 pildīšanas līnijas, kas aprīkotas ar modernām fasēšanas, marķēšanas un pakošanas iekārtām, kuru iegādei 2007. gadā tika piesaistīts Eiropas Struktūrfondu līdzfinansējums. Produktos iekļautas augstas un stabilas kvalitātes izejvielas no daudzām Eiropas valstīm: smaržkompozīcijas no Francijas, dabīgo augu ekstrakti no Latvijas. Lai apmierinātu patērētāju vēlmes un vajadzības, pastāvīga uzņēmuma attīstība un jaunu projektu realizācija ir neatņemama uzņēmuma ikdienas sastāvdaļa.
 
spodriba.png
Attēlā: "Spodrība" produkcija