1. solis. Uzdevumu izvēle
Atra testa izveide.png
Šajā solī iespējams izvēlēties uzdevumus, kurus iekļaut testā. Testā iespējams iekļaut gan gatavus uzdevumus no “Virtuālās skolas”, gan veidot uzdevumus pašam.

Gatavu uzdevumu iekļaušana testā

Izvēloties priekšmetu un klasi ①, kreisajā pusē parādīsies pieejamie teorijas materiāli, uzdevumi un testi, kurus var iekļaut testā. 

Ievietot uzdevumu testā var divos veidos:
 • Ieliekot ķeksīti logā pirms uzdevuma nosaukuma ③;
 • Atverot uzdevumu un spiežot uz pogas Ielikt testa.png.
Pirms uzdevuma ievietošanas testā, to iespējams apskatīt, pārbaudīt un izvēlēties to variāciju, kuru vēlaties iekļaut testā, uzklikšķinot uz uzdevuma nosaukuma ②. Lai  izvēlētos citu uzdevuma variāciju, spiediet uz pogasSkatit citas variacijas.png. Kad atrasta uzdevuma variācija, kuru vēlaties iekļaut uzdevumā, spiediet uz pogas Ielikt testa.png.

 Uzdevumu variācijas

Testā ir iespējams iekļaut arī viena uzdevuma vairākas variācijas.
 • Lai iekļautu uzdevumu ar dažādām tā variācijām vairākas reizes, jāspiež uz izvēlēto uzdevumu ④.
 • Atverot uzdevumu, spiediet uz pogas Skatit citas variacijas.png. Spiediet uz šīs pogas  tik ilgi, kamēr atradīsiet variāciju, kuru vēlaties izmantot, un tad spiediet uz pogas Atkartoti ielikt testa.png. Testā iekļauto uzdevumu sarakstā tagad būs viens un tas pats uzdevums ar dažādām variācijām. Jūs jebkurā brīdī varat pārbaudīt uzdevumā iekļauto uzdevumu variācijas, spiežot uz katra no uzdevumiem “Testā iekļautie uzdevumi” sadaļā ④.
  Ja vēlaties mainīt jau pievienota uzdevuma variāciju vai testam nejauši pievienots viens uzdevums vairākas reizes ar vienādām variācijām, atveriet uzdevumu no testam pievienoto uzdevumu saraksta ④ un atvērtajā logā izvēlieties citu variāciju, spiežot uz pogas Skatit citas variacijas.png, pēc tam nomainot šī uzdevuma variāciju ar pogu izmantot so variantu.png.

 Uzdevumu izvēle

Uzdevumi.lv datubāze piedāvā skolotājam šādus mācību objektus:
 • dažādu grūtības pakāpju uzdevumi green.png;
 • dažādu grūtības pakāpju slēptie uzdevumi (šie uzdevumi skolēniem nav pieejami sadaļā "Virtuālā skola") orange.png;
 • eksāmenu uzdevumi (piemēram, eksāmena uzdevums matemātikā) red.png.
Novirzot peles kursoru uz objekta ikonas, piemēram green.png, tiks parādīta pamata informācija par objektu: objekta veids, grūtības pakāpe, maksimālais punktu ♦ skaits par konkrēto objektu:

Grutibas pakape.png

 Savu uzdevumu veidošana

Tiek piedāvāta iespēja veidot arī pašam savu automātiski vērtējamu uzdevumu. To var izdarīt, spiežot uz pogas veidot savu uzd.png ⑤. Vairāk par sava uzdevuma veidošanu lasiet teorijā "Savu uzdevumu izveide portālā Uzdevumi.lv".

Darbības ar testā iekļautiem uzdevumiem

Sadaļā "Testā iekļautie uzdevumi" redzami visi uzdevumi, kas izvēlēti konkrētajam testam ④. Sadaļā "Testā iekļautie uzdevumi" iespējams:
 • mainīt izvēlēto uzdevumu secību testā;
  teksta ieklautie uzd mainit.png

 • izdzēst nevēlamos teorijas materiālus un uzdevumus;
  dzest.png


 • apskatīt izvēlētos objektus, klikšķinot uz tā nosaukuma;
  mainit secibu.png


 • apskatīt testā iekļauto uzdevumu, mainīt uzdevuma variāciju, kas iekļauta uzdevumā, vai ievietot testā uzdevumu atkārtoti ar citu tā variāciju.

Lai apskatītu, kāds izskatīsies izveidotais tests, spiediet uz pogas Prieksskatijums.png ⑥.

Kad tests izveidots un pielāgots savām vajadzībām, spiediet uz pogas turpinat.png ⑦.