Portālā Uzdevumi.lv skolotājiem ir iespēja ne vien lietot jau piedāvātos mācību materiālus, bet, izmantojot rīku “Tēmu redaktors”, arī veidot, organizēt un rediģēt saturu pašiem savā mācību priekšmetā. Tēmu redaktorā pieejama funkcija, kas ļauj izveidot un publicēt arī savu teorētisko materiālu.
Lai pievienotu teorētisko materiālu, atveriet savu mācību priekšmetu uz rediģēšanu un lapas apakšējā daļā klikšķiniet uz pogas “Izveidot savu materiālu”.
 
1-teor.png
 
Tālāk jāizvēlas materiāla tips “Teorija”.
 
2-teor-2.png
 
Tālāk atvērsies iespēju logs, kas ļaus papildināt sevis veidoto mācību priekšmetu ar teorētisko materiālu.
 
3-teor.png
 
Teorijas materiālā iespējams:
  
1. Ievietot tekstā saiti uz kādu papildus resursu. Lai to izdarītu, jāklikšķina uz attiecīgās ikonas un laukā URL jāiekopē saite.
 
4-teor.png
 
2. Pievienot teorijas materiālam failu. Jāņem vērā, ka vienam materiālam var pievienot tikai vienu failu!
 
3. Ievietot materiālā attēlu no interneta. Lai to izdarītu, jāiekopē saite uz attēlu URL laukā un jāklikšķina “Darīts!”

4. Ievietot un rediģēt tabulas. Jāklikšķina uz ikonas, jāizvēlas nepieciešamie tabulas parametri un jāievieto tie savā materiālā.

5. Augšupielādēt attēlu no Jūsu datora. Lai pievienotu attēlu, jāklikšķina uz pogas “Augšupielādēt attēlu” un jāizvēlas vajadzīgais attēls. Materiālam iespējams pievienot tikai vienu attēlu.

6. Formatēt tekstu materiālā. Piemēram, var izmantot augšraksta vai apakšraksta rīku, lai formatētu matemātikas, ķīmijas vai fizikas formulas.
 
7. Izmantojiet pogu “Priekšskatījums”, lai aplūkotu, kā Jūsu teorija izskatīsies pēc publicēšanas.
 
8. Izmantojiet pogu “Iepriekšējās versijas”, ja vēlaties pārskatīt iepriekš publicētās materiāla versijas. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams atjaunot iepriekš izmantotu materiāla versiju.
Kad informācija apkopota un noformatēta, klikšķiniet uz pogas “Turpināt”, ievadiet materiāla nosaukumu un publicējiet to savā priekšmetā!
Kā pārnest savus jau izveidotos materiālus uz Uzdevumi.lv?
Ja Jums jau ir sagatavoti savi materiāli Microsoft Word vai citos teksta rediģēšanas dokumentos, atveriet dokumentu, nokopējiet visu tekstu un ielīmējiet to Uzdevumi.lv teorijas materiāla veidošanas rīkā. Dažu sekunžu laikā uz Uzdevumi.lv tiks pārnests Jūsu materiāls ar visiem attēliem, saitēm un tekstu.
Svarīgi!
Tēmu redaktora iespējas pieejamas skolotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu. Tēmu redaktorā veidotie un publicētie mācību materiāli ir pieejami skolēniem ar aktīvu PROF.