Nepieciešamie materiāli vējdzirnavu modeļa pagatavošanai: divas tukšas plastmasas pudeles, stikla bumbiņas (vai smiltis, akmentiņi vai cits berams smagums), universālā līme, vismaz trīs plastmasas salmiņi, papīrs, šķēres, caurspīdīgā līmlente, urbis, saspraude, diegs, atsvariņi (piemēram, metāla uzgriežņi), ventilators.
Paņem divas tukšas plastmasas pudeles. Viena būs pamatne - tai nogriez augšdaļu un pieber ar kaut ko smagu (stikla bumbiņas, akmentiņus vai smiltis). Padomā, kā pamatni padarīt skaistāku un interesantāku! Otru pudeli ar universālo līmi pielīmē šķērsām pudelei.
Svarīgi!
Uzmanies - līme nedrīkst nonākt acīs vai uz ādas!
Vējdzirnavu modeļa pagatavošana_1.png
 
Vējdzirnavu modeļa pagatavošana_2.png
 
No diviem plastmasas salmiņiem, papīra un caurspīdīgās līmlentes pagatavo vējdzirnavu spārnus. Pavēro fotogrāfijā - spārnu forma var būt dažāda, tomēr ir svarīgi, lai tie būtu ieliekti vienā virzienā, bet salmiņam pievienoti pretēji!
 
Vējdzirnavu modeļa pagatavošana_3.png

Ar urbi izurb caurumu augšējās pudeles korķī un izveido nelielu caurumu pretī pirmajam pudeles dibenā. Caurumiem jābūt tik lieliem, lai tajos varētu brīvi ielikt salmiņu.
Salmiņu, kuram pievienoti spārni, pagarini ar otru salmiņu, lai kopējais garums būtu nedaudz garāks par augšējo pudeli. Salmiņu izver cauri pudelei un brīvajā galā iestiprini saspraudi, bet pie saspraudes diega galā iekarini atsvaru. Saspraude labāk turēsies pie salmiņa, ja salmiņa galu saspiedīsi.
 
Vējdzirnavu modeļa pagatavošana_4.png

Rezultātā esi izveidojis vējdzirnavu modeli:
 
Vējdzirnavu modeļa pagatavošana_5.png

Modeļa darbība:
1. Novāc no galda visu lieko, ko ventilators varētu aizpūst. Pārliecinies, ka ventilators pūš tieši uz modeļa spārniem.
2. Ieslēdz ventilatora mazāko ātrumu. Ja modeļa spārni sāks griezties, tas darbojas! Ja nē, pamēģini palielināt ventilatora ātrumu, pārbaudi, vai salmiņš modelī var brīvi griezties, vai pamatne ir pietiekami smaga. 
3. Tavs ir noteikt, cik lielu svaru var pacelt vēja ģenerators: pievieno uzgriežņus pa vienam, līdz vēja ģeneratora modeļa spārni vairs nevar pacelt smagumu.
4. Eksperimentu var atkārtot, pievienojot modelim cita dizaina spārnus. Vari pārbaudīt - vai vēja ģeneratora spārnu forma var ietekmēt tā spēku?