Dzīvnieku attīstība
Dzīvnieku vairošanos nodrošina dzimumorgānu sistēma. Tā ir atšķirīga tēviņiem un mātītēm. Tēviņu dzimumorgānu sistēmas galvenie orgāni ir sēklinieki, kuros veidojas spermatozoīdi. Mātītēm galvenie šīs sistēmas orgāni ir olnīcas, kurās veidojas olšūnas un zīdītājiem arī dzemde, kurā attīstās mazuļi.
 
vardes att.gif  kukaina att.gif
 
Dzīvnieku mazuļu attīstība ir ļoti dažāda. Vardes dēj ikrus. No ikriem attīstās kurkuļi, kas izskatās pilnīgi savādāki kā vardes. Kurkuļiem pamazām veidojas kājas, izzūd aste, un tie sāk arvien vairāk līdzināties vardēm. Šādu attīstības veidu sauc par attīstību ar pilnīgu pārvēršanos. Līdzīgi attīstās arī daudzi kukaiņi, piemēram, vaboles un tauriņi.
 
sienazis.jpg
 
Daudziem kukaiņiem, piemēram sienāžiem, no olas izšķiļas vecākiem diezgan līdzīgi mazuļi, kas sugai raksturīgo izskatu iegūst pamazām, vairākas reizes mainot apvalku. Šādu attīstības veidu sauc par attīstību ar nepilnīgu pārvēršanos.
 
kakji.jpg
 
Zīdītāju mazuļi attīstās mātes dzemdē, pēc dzimšanas māte tos baro ar pienu un rūpējas par saviem pēcnācējiem. Tāpēc zīdītājiem dzimst daudz mazāk mazuļu nekā, piemēram, kukaiņiem vai zivīm, jo tiem ir daudz lielākas iespējas izdzīvot.