Zīdītājiem skelets sastāv no galvaskausa, mugurkaula, ribām, ekstremitāšu joslām un ekstremitātēm.
 
skk.png
 
  • Mugurkauls sastāv no kustīgi savienotiem skriemeļiem. Tam izšķir kakla, krūšu, jostas, krustu un astes nodalījumu. Pie krūšu skriemeļiem ir pievienotas ribas, kuras priekšpusē saistītas ar krūšu kaulu, veidojot krūšu kurvi.
  • Ekstremitāšu kaulu garums, resnums un forma ir saistīti ar dzīvnieka pārvietošanās veidu. Ekstremitāšu kauli savstarpēji saistīti ar locītavām. Ekstremitāšu kustīgumu nodrošina muskuļi. Pie mugurkaula priekšējās ekstremitātes piestiprinātas ar plecu joslu, bet pakaļējās ekstremitātes - ar krustu joslu.
  • Galvaskauss sastāv no smadzeņu kapsulas un žokļiem, kuros iestiprināti zobi. Zīdītājiem izšķir 3 veidu zobus: priekšzobi, ar kuriem kož, ilkņi, ar kuriem plosa, dzerokļi, ar kuriem sasmalcina barību. Zobu skaits un forma ir atšķirīgi dažādiem zīdītājiem, atkarībā no barības ieguves veida.
 
zv.png
 
Īpatnēji ir grauzēju, piemēram, bebra zobi. Tiem ir četri kaltveidīgi priekšzobi, kuri aug visu mūžu un, graužot barību, nodilst. Ilkņu nav vispār.
gr.png
 
Atsauce:
Bioloģija 8. klasei.Daiga Brante, Regīna Gribuste- Lielvārds, 2012.- 176lpp.:il. - izmantotā literatūra : 30.-32.lpp.
Attēli no: http://s7d2.scene7.com/is/image/Fathead/dog_skeletal_system_medium_prod?layer=comp&wid=444&hei=444&fmt=jpeg&qlt=95,1&op_sharpen=1&resMode=bicub&op_usm=0.5,0.2,0,0&iccEmbed=0&bgc=0xdedede&bgColor=0xdedede
http://www.bare-bonez.com/wp-content/uploads/2013/11/SQ-Beaver-Skull-2.png