Uzdevums:

6p.
1. Nosaki dotā auga pazīmes!
 
k-Lathyrus20mariyytimus11.JPG_a.png
 
Auga stublājs:
Lapas:
Ziedkopas veids:
Ziedu krāsa:
Salikto lapu lapiņu forma:
 
2. Sameklē auga nosaukumu, pazīmes salīdzinot ar augu aprakstiem:
  
1. apraksts:
Baltais āboliņš (Trifolium repens) ir augs ar guļošiem stublājiem, kuri mezglu vietās iesakņojas, bet galos ir pacili, 10 - 30 cm gari. Lapu kāti gari, bet ziedu galviņu kāti vēl garāki. Ziedi balti.
 
2. apraksts:
Kalnu āboliņa (Triofolium montanum) stāvais stublājs sasniedz 30 - 60 cm garumu.  Ziedu galviņas uz pagariem kātiem lapu žāklēs vai stublāja galā, eliptiskas vai olveidīgas, ar daudziem baltiem ziediem. Lapas trīsstaraini saliktas no eliptiskām lapiņām.
 
3. apraksts:
Jūrmalas dedestiņa (Lathyrus maritimus) ir daudzgadīgs, zaļpelēks lakstaugs ar pacilu vai guļošu līdz 70 cm garu stublāju. Lapas sastāv no 4 - 5 lapiņu pāriem. Ziedu ķekari lapu žāklēs ar 5 - 12 purpursarkaniem vai sārtvioletiem ziediem.  Latvijā reti Baltijas jūras un Rīgas jūras līča kāpās. Valsts aizsardzībā.
 
4. apraksts:
Pavasara dedestiņa (Lathyrus vernus) ir daudzgadīgs lakstaugs ar 20 - 50 cm garu, galotnē zarotu stublāju. Lapu lapiņas 2 - 4 pāri, tās olveidīgas vai plati ovālas. Ziedkopa – ķekars stublāja galotnē ar 3 - 8 purpursarkaniem vai violetiem, pārziedot ziliem un netīri zaļganbaltiem ziediem. Aug ēnainos lapkoku mežos, birztalās, krūmājos.
 
Secinājums:
Dotais augs ir:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!