Asinsrite ir nepārtraukta asins plūsma asinsrites sistēmā.
Asinsrites sistēma ir veidota no sirds un asinsvadiem - vēnām, vēnulām, arteriolām, artērijām un kapilāriem. 
Artērijām ir biezākas sienas, tajās ir vairāk muskuļu šķiedru un saistaudu elastīgo šķiedru nekā vēnām. Artēriju sienu gludo muskuļu saraušanās un atslābšana attiecīgi pazemina vai paaugstina asinsspiedienu. 
Vēnu sieniņas ir daudz plānākas un mīkstākas par artēriju sieniņām. Vēnās ir kabatveida vārstuļi, lai asinis plūstu vienā virzienā uz sirdi.
Kapilāri ir mazākie asinsvadi ar diametru (apmēram 7 mikroni), kas ir pietiekami, lai izietu tikai vienu eritrocītu. Caur kapilāru plānajām sienām notiek gāzu un barības vielu apmaiņa starp asinīm un šūnām. 
 
YCUZD_221026_4613_vēna un artērija.png
 
YCUZD_051222_4777_1.svg
Asinsrites sistēmas uzbūve
 
Asinsrites centrālais orgāns ir sirds.
Sirds ir muskuļots orgāns, kas, periodiski saraujoties un izplešoties, nodrošina asiņu cirkulāciju asinsrites orgānu sistēmā organismā.
YCUZD_221026_4613_sirds uzbūve_2.png
Sirds uzbūve
 
Cilvēkiem, zīdītājiem un putniem sirds ir veidota no 4 kambariem, starp priekškambariem un kambariem atrodas viru vārstuļi, kas nodrošina asins plūsmu vienā virzienā.
Četrkameru sirdī starp priekškambariem un kambariem atrodas viru vārstuļi, kas nodrošina asins plūsmu no priekškambariem uz kambariem un noslēdz ceļu asinīm atpakaļ. Vietās, kur no sirds kambariem iziet artērijas, atrodas pusmēness vārstuļi, kuri sirds miera fāzes jeb pauzes laikā neļauj asinīm plūst atpakaļ kambaros. Asiņu nepārtraukto kustību pa asinsvadiem uztur sirds ritmiskā darbība un asinsspiediena kritums starp sirds kreiso un labo pusi.
Asinis ir šķidrie saistaudi, kas sastāv no asins plazmas un asinsķermenīšiem.
Asinsķermenīši ir eritrocīti, leikocīti un trombocīti.
 
YCUZD_221026_4613_asins sastāvs.png
Asins sastāvs
 
Eritrocīti - sarkanie asins ķermenīši, kas pārnēsā skābekli no plaušām uz ķermeņa audiem un oglekļa dioksīdu atpakaļ uz plaušām. Plakanas, diskveida šūnas, bez kodola. Piešķir asinīm sarkano krāsu.
 
Leikocīti - baltie asins ķermenīši. Leikocīti ir bezkrāsainas šūnas, kas spēj pārvietoties kā amēbas. Organismā veic aizsargfunkciju - spēj fagocitēt (aprīt) svešķermeņus.
 
Trombocīti - asins plātnītes, kas nodrošina asins recēšanu.
 
Asins plazma - asins šķidrā daļa, satur daudz svarīgas barības vielas, satur 55% no asins sastāva.
 
Cilvēka asinsrites sistēma ir cieši saistīta ar limfrites sistēmu. To veido limfoīdie orgāni - limfmezgli, liesa, aizkrūts dziedzeris, sarkanās kaula smadzenes un limfvadi. Limfātiskā sistēma nav noslēgta.
Limfa ir caurspīdīgs šķidrums, kas veidojas audos.
Limfātiskā sistēmas funkcijas:
  • uzņem audu šķidruma pārpalikumu un ievada to atpakaļ asinīs;
  • uzsūc taukus tievās zarnas bārkstiņās un nogādā tos asinīs;
  • aizsargā organismu pret slimībām.