Skolēniem: Ieteikumi sekmju uzlabošanai

Covid-19 pandēmija un attālinātās mācības šo mācību gadu padarījuši neierastu un izaicinošu, kā rezultātā daļai skolēnu sekmes, iespējams, nav tik labas kā cerēts. Ja mācību rezultātiem nav sekots līdzi visa gada garumā, šobrīd ir pēdējais brīdis situāciju vērst par labu. Šajā rakstā piedāvājam ieteikumus, kas var palīdzēt Tev uzlabot savas zināšanas un sekmes līdz 2020./2021. mācību gada noslēgumam.

Apzini savus problēmpriekšmetus

Pirmais solis, lai sāktu risināt jebkuru situāciju, ir apzināties problēmu. Izej cauri savam sekmju izrakstam, mēģini saprast, kuri ir tie priekšmeti, kuros vēlies sasniegt labākus rezultātus. Pēc tam izsecini, kas bijis par iemeslu, kāpēc labāku rezultātu neizdevās sasniegt jau ātrāk - kuras tēmas neesi izpratis, vai esi nokavējis kādu mājasdarbu, varbūt nav uzrakstīta kāda no ieskaitēm vai nav izpildīts kāds cits skolotāja uzdevums.

Sazinies ar skolotāju

Laicīgi sazinies ar skolotāju, kas pasniedz mācību priekšmetu, kurā vēlies uzlabo rezultātus. Skolotājs noteikti novērtēs Tavu iniciatīvu. Kopīgi varat izrunāt, kāpēc rezultāts nav tik labs, kā vēlējies, un saprast, ko vēl vari paspēt darīt, lai uzlabotu atzīmes. Izstrādā plānu rezultātu uzlabošanai! Ja kāds no Uzdevumi.lv uzdotajiem pārbaudes darbiem nav izpildīts vai ir iegūts nepietiekams rezultāts, vari vienoties ar skolotāju par atkārtotu darba saņemšanu. 

Izmanto mācību rīkus ātrākai tēmu apguvei

Tā kā laika sekmju uzlabošanai nav daudz, ir svarīgi izmantot mācību rīkus, kas palīdzēs Tev vajadzīgās tēmas apgūt ātri un efektīvi. Šajā situācijā Tev var noderēt Uzdevumi.lv Virtuālā skola, kur pieejama teorija, uzdevumi un testi 1.-12. klases mācību priekšmetos - viss nepieciešamais, lai apgūtu un nostiprinātu mācību vielu.

Ja Tev ir aktīvs PROF pakalpojums, papildus pēc uzdevuma izpildes redzēsi pareizo atbildi un tās skaidrojumu. Tas Tev palīdzēs ātrāk saprast, kur kļūdījies, un izlabot savu kļūdu, kad mēģināsi pildīt uzdevumu vēlreiz.


Kā mācīties Virtuālajā skola?

  1. Atver sadaļu “Virtuālā skola”
  2. Izvēlies sev vajadzīgo mācību priekšmetu
  3. Izvēlies tēmu, ko vēlies apgūt
  4. Izlasi teorijas materiālus
  5. Pildi uzdevumus un testus
  6. Apgūsti mācību tēmas ātri un vienkārši ar PROF  - tas Tev pateiks priekšā pareizo atbildi uzdevumiem, kuros kļūdījies, un paskaidros, kā uzdevums jāpilda


Ja vēlies pārrakstīt ieskaiti ar zemu vērtējumu, Virtuālajā skolā vari atkārtot un nostiprināt jau iepriekš apgūtās tēmas. Šo sadaļu vari izmantot arī, lai apgūtu jaunās tēmas, veiksmīgi izpildītu mājasdarbus un sagatavotos mācību gada noslēdzošajiem pārbaudes darbiem. Atgādinām, ka, saņemot Uzdevumi.lv pārbaudes darbu vai mājasdarbu, sistēma pirms darba izpildes Tev piedāvā treniņa tēmas, kas palīdzēs sagatavoties uzdotajam darbam. Izmanto iespēju un patrenējies, pirms sāc pildīt pārbaudes darbu!
 

Atrodi līdzsvaru starp mācībām un atpūtu

Ja esi apņēmies uzlabot atzīmes mācību gada beigās, ir īpaši būtiski mācības izvirzīt par savu prioritāti. Uzstādi mērķi, ko vēlies sasniegt, un pieturies pie izveidotā plāna! Tomēr ņem vērā - lai gan mācības ir svarīgas, ja pārāk sevi nogurdināsi, var neizdoties sasniegt cerēto. Savā plānā iekļauj laiku arī atpūtai un hobijiem. Tas palīdzēs Tavām smadzenēm atpūsties, labāk apstrādāt iegūto informāciju un sagatavoties ieskaitēm.


Laika sekmju uzlabošanai ir maz, taču ticam, ka Tava motivācija ir pietiekami spēcīga un Tev viss izdosies! Vēlam veiksmi!

Atvērt Virtuālo skolu 
 

 

publicēts: