Skolēniem: Kā Tu vari kļūt par līderi?

Cilvēka attīstības ceļā bieži sastopami dažādi izaicinājumi, īpaši digitālā laikmeta vidē un straujajā ikdienas ritmā, jo sabiedrības prasības arvien pieaug. Šajā rakstā esam sagatavojuši ieteikumus skolēniem, kā sevī attīstīt līdera prasmes, lai gūtu panākumus mācībās un dzīvē kopumā.
 

Attīsti savas zināšanas un prasmes

Kas vispār ir līderis? Ir sastopamas vairākas teorijas un definīcijas, kas to skaidro, piemēram, ASV profesors Roberts Dilts uzskata, ka tas ir cilvēks, kurš apzinās savas un citu vērtības. Līderis ir cilvēks, kuram seko, kurš spēj iedvesmot pārējos uz noteiktu mērķi. Līderim parasti piemīt šādas rakstura īpašības:
 

 • Vērīgs
 • Godīgs
 • Atbildīgs
 • Zinātkārs               
 • Uzticams
 • Drosmīgs
 • Līdzcietīgs
 • Produktīvs
 • Neatlaidīgs
 • Iedvesmojošs


Līderība ir dažādu prasmju apvienojums un lielākoties tās apgūstamas mācoties. Par līderi var kļūt katrs, izkopjot līdera prasmes, taču ir jāapzinās, ja vēlies kļūt par līderi, ir jāiegulda laiks savu zināšanu un prasmju attīstībā. Arī mācībās - jo labāk būsi apguvis mācību vielu un sagatavojies, jo zinošāks un pārliecinātāks Tu būsi.

Lai attīstītu savas zināšanas un prasmes, Tev noderēs sadaļa Virtuālā skola, kur atradīsi visu nepieciešamo, lai apgūtu un nostiprinātu mācību vielu.
 

Noturi fokusu un vingrinies

Ar zināšanām vien nepietiek, jo tikpat svarīgs ir arī regulārs treniņš. Gluži kā sportistiem - lai iegūtu medaļu un sasniegtu mērķi, ik dienu jāpavada cītīgi trenējoties.

Lai sasniegtu savu mērķi, piemēram, uzlabotu atzīmes vai sagatavotos eksāmeniem, cilvēks, kurš vēlas kļūt par līderi, sāks vingrināties laicīgi, lai būtu gatavs jebkuram izaicinājumam. Smadzeņu treniņam noderīgs palīgs būs PROF pakalpojums, kas izskaidro uzdevumus, parāda, kur esi kļūdījies, un ļauj Tev mācīties no savām kļūdām, lai jau nākamreiz vari uzrādīt labāku rezultātu.


Organizē savu laiku

Mūsdienās ir svarīgi pielāgoties mainīgajām prasībām un šodien spēja būt disciplinētam ir nozīmīgāka nekā jebkad, jo ir jāspēj gan patstāvīgi mācīties, gan organizēt savu laiku.

 • Izplāno savu laiku (laicīgi sagatavojies)
 • Efektīvi organizē savus darbus (izstrādā savu uzdevumu plānu, sadalot tos svarīgākās lietās un mazāk svarīgās)
 • Kontrolē uzdevumu izpildi (neatliec uz vēlāku to, ko var izdarīt uzreiz)

Atceries, ka pēc svarīgām lietām ir svarīgi ieplānot laiku arī atpūtai, lai uzņemtu jaunus spēkus un enerģiju! 
 

Rādi piemēru un uzturi labas attiecības

Nemeklē vainīgos, bet vērs savu uzmanību uz risinājumiem. Palīdzi citiem, ja redzi, ka Tavas zināšanas var noderēt. Kopīgi virzoties uz mērķi, ir iespēja sasniegt rezultātu ātrāk un efektīvāk. Lielisks veids, kā rādīt piemēru klasesbiedriem - uzlabot savu vietu Uzdevumi.lv TOPā un mudināt draugus uz veselīgu sacensību! Savu pašreizējo pozīciju vari aplūkot sadaļā ”Top”.


Uzdrošinies riskēt

Šķietami sarežģītās situācijās esi drosmīgs un nebaidies riskēt! Riska uzņemšanās ir viena no līdera īpašībām. Tā rūda spēju aprēķināt dažādas iespējamās situācijas un turpmāk virzīties tikai uz augšu. Tāpat liela nozīme ir mūsu paradumiem. Labi paradumi spēj padarīt dzīvi labāku, tāpēc ir svarīgi apzināties, kā Tavi paradumi ietekmē rezultātus un vai tie ir atbilstoši vēlamajam.


Rīkojies

Fokusējies uz ieguvumiem, nevis zaudējumiem! Pasaulē notikumi ir mainīgi un spēja saskatīt iespējas jebkuros izaicinājumos nodrošinās situācijas tālāku attīstību. Esi izlēmīgs, bet izvairies no sasteigtiem un nepārdomātiem lēmumiem. Ja vēlies uzlabot zināšanas, negaidi, kad pienāks īstais mācīšanās laiks! Sāc jau tūlīt un kļūsti par klasesbiedru līderi TOPā, risinot uzdevumus Virtuālajā skolā!

 1. Ielogojies savā profilā
 2. Tālāk atver sadaļu "Virtuālā skola"
 3. Izvēlies mācību priekšmetu
 4. Izvēlies savas klases tēmu*
 5. Sāc pildīt uzdevumus un testus
 6. Par katru pareizu atbildi saņemsi punktus
   

Risināt uzdevumus un krāt punktus 


Vairāk par Top un punktu skaitīšanas sistēmu lasāms te: Punkti un sadaļa Top
*Uzmanību! Top punktus skolēns saņem tikai par uzdevumiem un testiem savas klases tēmās.


Kā teicis uzņēmējs un pasaulē pazīstams līderības treneris Braiens Treisijs: “Par līderi nepiedzimst, par tādu kļūst.” Būt par līderi, tā ir izvēle!


Mācies ar prieku un gūsti gandarījumu par katru mazo uzvaru! Lai veicas!

 

 

publicēts: