Lai skolas gaitu atsākšana bērnam neradītu raizes, vecākam ir iespēja palīdzēt un atbalstīt savu bērnu mācībās. Šajā rakstā esam apkopojuši dažus ieteikumus un padomus, kā, izmantojot Uzdevumi.lv, ērti sekot līdzi bērna mācībām un mudināt viņu sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus. Lai gūtu panākumus gan mācības, gan dzīvē, vecāku iesaiste bērna mācību procesā ir īpaši svarīga!


1. Esiet lietas kursā par bērna zināšanām

Pirmais solis, lai saprastu, vai un kādās mācību tēmās bērnam ir nepieciešams vecāku atbalsts, ir vecāka un bērna profilu savienošana portālā Uzdevumi.lv. Ja Jūsu profilam bērns vēl nav pievienots, to varat izdarīt sadaļā "Mani bērni".


 


2. Mudiniet bērnu mācīties patstāvīgi

Ja zināt, ka bērnam ir problēmas ar kādas tēmas apguvi, vai vēlaties, lai viņš pievērš pastiprinātu uzmanību kādam mācību priekšmetam, iesakām vienoties ar viņu par konkrētām tēmām, kas viņam jāapgūst, un uzdevumiem, kas jāizpilda portāla „Virtuālajā skolā”. Uzdevumi.lv skolēnam piedāvā plašu materiālu klāstu - uzdevumus, teoriju un testus -, kas palīdzēs apgūt skolas mācību vielu.

Tāpat Virtuālajā skolā atrodami eksāmenu un diagnosticējošo darbu treniņuzdevumi, kas palīdzēs bērnam atkārtot tēmas un pienācīgi sagatavoties valsts pārbaudes darbiem.


 


3. Sekojiet līdzi bērna rezultātiem

Uzdevumi.lv vecākiem parāda, ko skolēns ir mācījies, cik ilgi un cik sekmīgi, kā arī - vai viņš portālā ir izpildījis elektroniskos mājasdarbus. Šie dati palīdz vecākam novērtēt, cik labi bērns apguvis kādu konkrētu tēmu un vai ir gatavs pārbaudes darbam. Tāpat vecākiem ir iespēja salīdzināt sava bērna rezultātus ar vidējiem rādītājiem klasē un visā Latvijā. Sekot līdzi bērna rezultātiem var sadaļā "Mani bērni", uzklikšķinot uz iespējas „Atvērt statistiku par bērnu”.


 


4. Esiet informēts par uzdotajiem darbiem un to izpildi

Lai nepalaistu garām svarīgu informāciju par bērna mācību gaitām, Uzdevumi.lv piedāvā Jums pierakstīties informatīvām e-pasta vēstulēm un/vai interneta pārlūkprogrammas paziņojumiem. Vecākiem tiek piedāvāta šāda informācija:

  • paziņojumi par bērnam uzdotajiem pārbaudes darbiem portālā;
  • ikmēneša pārskats par bērna rezultātiem pārbaudes darbos un patstāvīgi apgūtajām tēmām Virtuālajā skolā;
  • iknedēļas pārskats par bērna neizpildītajiem vai nesekmīgi izpildītajiem pārbaudes darbiem, ja tādi būs.

Aktivizēt e-pasta vēstules vai paziņojumus iespējams sadaļā “Mans profils”.

Aktivizēt paziņojumus 
 


5. Ļaujiet bērnam mācīties no savām kļūdām

Laika trūkuma un uzdevumu sarežģītības dēļ vecākiem ne vienmēr izdodas atbildēt uz visiem bērna jautājumiem par skolā uzdoto mājasdarbu. Uzdevumi.lv pakalpojums "PROF uz gadu" palīdzēs skolēnam pārbaudīt un nostiprināt zināšanas visa mācību gada garumā. Ar PROF katram uzdevumam portālā ir pieejams skaidrojums, lai skolēns varētu patstāvīgi apgūt mācību vielu un mācīties no savām kļūdām. Skolēns var pats izpildīt mājasdarbus, sagatavoties ieskaitēm un apgūt tēmas, kuras skolā nav izprastas.

 

Ielogoties / Reģistrēties 

 

 

 

 

publicēts: