Jauns mācību gads skolēniem nereti iesākas ar apņemšanos, bet vecākiem – ar cerībām par labākām sekmēm. Kā pārliecināties, lai bērna apņemšanās nepazūd līdz ar pirmo pārbaudes darbu uzrakstīšanu? Šajā rakstā esam sagatavojuši Jums dažus ieteikumus, kā atbalstīt savu bērnu mācībās ar portālu Uzdevumi.lv.


1. Esiet lietas kursā par bērna zināšanām

Pirmais solis, lai saprastu, vai un kādās mācību tēmās bērnam ir nepieciešams vecāku atbalsts, ir vecāka un bērna profilu savienošana portālā Uzdevumi.lv. Lai to izdarītu vecākam jānosūta bērnam pieprasījums pēc pieejas viņa rezultātiem un bērnam šis pieprasījums jāapstiprina. Pieprasījumu rezultātiem var veikt sadaļā "Mani bērni".


2. Mudiniet bērnu mācīties patstāvīgi

Ja zināt, ka bērnam ir problēmas ar kādas tēmas apguvi, vai vēlaties, lai viņš pievērš pastiprinātu uzmanību kādam mācību priekšmetam, iesakām vienoties ar viņu par konkrētām tēmām, kas viņam jāapgūst, un uzdevumiem, kas jāizpilda portāla „Virtuālajā skolā”. Uzdevumi.lv skolēnam piedāvā plašu materiālu klāstu - uzdevumus, teoriju un testus -, kas palīdzēs apgūt skolas mācību vielu.


3. Sekojiet līdzi bērna rezultātiem

Uzdevumi.lv vecākiem parāda, ko skolēns ir mācījies, cik ilgi un cik sekmīgi, kā arī - vai viņš portālā ir izpildījis elektroniskos mājasdarbus. Šie dati palīdz vecākam novērtēt, cik labi bērns apguvis kādu konkrētu tēmu un vai ir gatavs pārbaudes darbam. Tāpat vecākiem ir iespēja salīdzināt sava bērna rezultātus ar vidējiem rādītājiem klasē un visā Latvijā. Papildus ik mēnesi vecāki saņem atskaites par sava bērna aktivitāti konkrētajā mēnesī. Sekot līdzi bērna rezultātiem var sadaļā "Mani bērni", uzklikšķinot uz iespējas „Atvērt statistiku par bērnu”.


4. Ļaujiet bērnam mācīties no savām kļūdām

Laika trūkuma un uzdevumu sarežģītības dēļ vecākiem ne vienmēr izdodas atbildēt uz visiem bērna jautājumiem par skolā uzdoto mājasdarbu. Uzdevumi.lv pakalpojums "PROF" palīdzēs skolēnam pārbaudīt un nostiprināt zināšanas. Ar PROF katram uzdevumam portālā ir pieejams skaidrojums, lai skolēns varētu patstāvīgi apgūt mācību vielu un mācīties no savām kļūdām. Skolēns var pats izpildīt mājasdarbus, sagatavoties ieskaitēm un apgūt tēmas, kuras skolā nav izprastas.

 

Ieiet savā vecāka profilā  
 

 

publicēts: