Piedāvājam īsu ieskatu un pamācību par Uzdevumi.lv jauno funkcionalitāti skolotājiem:

  1. Skolotājiem ir iespēja veidot savus uzdevumus un nosūtīt tos skolēniem sadaļā ''Pārbaudes darbi'';
  2. Iespējams redzēt statistiku par nosūtītajiem pārbaudes darbiem - gan par pārbaudes darbu izveidi, gan izpildes statistiku;
  3. Sadaļa Skolēnu rezultāti papildināta ar jaunu atskaiti ''Priekšmeta apguve''.
     

 

1. Veidot savu uzdevumu

Sākumā jāatver sadaļa ''Pārbaudes darbi'' un jāklikšķina uz ''Jauns pārbaudes darbs''.
 

Jāizpilda visi prasītie lauki - pārbaudes darba nosaukums, apraksts, datumi no un līdz, un tad ''Turpināt''.

Šajā sadaļā iespējams izvēlēties jau gatavus uzdevumus, kurus pievienot pārbaudes darbam un pēc tam nosūtīt skolēniem. 

Lai veidotu savu uzdevumu, jāklikšķina uz ''Veidot savu uzdevumu''.

Uzdevumu izveides sadaļā iespējams izveidot četru dažādu veidu uzdevumus:

  • Atbilde ar tekstu;
  • Skaitliskā atbilde; 
  • Testveida uzdevums; 
  • Radošais uzdevumus.

Kā piemēru apskatīsim ''Testveida uzdevums'' - lai to sāktu veidot, jāklikšķina uz šī uzdevuma ikonas.
 

Testveida uzdevumā iespējams ierakstīt jautājumu, pievienot atbilžu variantus, pievienot attēlu, kā arī izvēlēties, vai pareizs būs tikai viens no variantiem vai vairāki. Priekšskatījumā iespējams aplūkot to, kāds uzdevums izskatīsies skolēnam. Tad, kad visa uzdevumam nepieciešamā informācija ir aizpildīta, jāklikšķina uz ''Turpināt''.
 

Priekšskatījumā redzams, kā uzdevums izskatīsies skolēnam. Jāņem vērā, ka testveida uzdevumā katram skolēnam varianti mainīsies vietām, kas samazinās iespēju norakstīt pareizo atbildi vienam no otra.
 

Pēc uzdevuma izveides nepieciešams aizpildīt visus šeit redzamos laukus - Uzdevuma nosaukumu, punktu skaitu, priekšmetu, klasi un aprakstu. Vēlāk pēc šiem kritērijiem būs ērti sagrupēt un atrast visus savus izveidotos uzdevumus. Pēc lauku aizpildīšanas klikšķināt uz ''Turpināt''.
 

Kad visa informācija par uzdevumu aizpildīta, uzdevums automātiski pievienojas pārbaudes darbam. Nākamās reizes šo uzdevumu būs iespējams atrast sadaļā ''Mani uzdevumi'' kopā ar pārējiem priekšmetiem, kur atrodas Uzdevumi.lv veidotais saturs.

Tālāk var turpināt pārbaudes darba izveidi, pievienojot jau gatavus uzdevumus, vai izveidojot jaunus. Pēc uzdevumu atlases nepieciešams klikšķināt ''Turpināt'' un sekot tālākiem soļiem, lai pārbaudes darbu nosūtītu saviem skolēniem.
 


2. Pārbaudes darbu izpildes un izveides statistika

Lai redzētu statistikas atskaites par nosūtītajiem pārbaudes darbiem jāatver sadaļa ''Pārbaudes darbi''. Pārbaudes darbu saraksta sadaļas augšgalā iespējams izvēlēties divu veidu atskaites. Katrs skolotājs atskaitē redzēs statistiku par saviem nosūtītajiem darbiem, taču skolas Virslietotājs redzēs statistiku par visiem skolas skolotājiem.

Pārbaudes darbu izpildes kvalitātes statistikaredzama informācija par to, cik skolēni ir pildījuši pārbaudes darbus, kādā priekšmetā un ar kādu rezultātu.

Pārbaudes darbu izveides statistikaIespējams redzēt to, cik pārbaudes darbi izveidoti noteiktā periodā, un cik aktīvi tos skolēni ir pildījuši.

Abas šīs pārbaudes darbu atskaites iespējams izdrukāt vai saglabāt PDF formātā.
 


3. Skolēnu rezultāti - Priekšmetu apguve

Sadaļa ''Skolēnu rezultāti''  papildināta ar jaunu atskaiti par priekšmeta apguvi. Atskaitē iespējams atlasīt informāciju par to, kā noteiktai klasei ir veicies ar noteiktu priekšmetu kādā laika periodā. Atskaite palīdzēs skolotājam noteikt to, cik aktīvi skolēni patstāvīgi trenējas virtuālajā skolā. Atskaitē tiek uzskaitītas visas tēmas un rezultāti, kurus katrs skolēns ir saņēmis atlasītajā laika periodā. Priekšmeta apguve portālā tiek aprēķināta procentos - dalot skolēna nopelnīto punktu skaitu par tēmu ar maksimālo punktu skaitu tēmā.

Atskaiti iespējams izdrukāt vai saglabāt PDF formātā.


 

publicēts: