Tēmu redaktors ir rīks skolotājiem, ar kura palīdzību veidot, organizēt un rediģēt pašam savu mācību priekšmetu. Šis instruments dod iespēju izmantot gan materiālus no Uzdevumi.lv datubāzes, gan veidot un pievienot tēmām pašam savus uzdevumus.
 

Tēmu redaktors Jums noderēs, ja:

  • portālā pieejamos materiālus vēlaties sakārtot atbilstoši mācību programmai Jūsu skolā;
  • savus uzdevumus vēlaties pievienot portāla datubāzē jau esošajām tēmām vai sevis izveidotajām tēmām;
  • vēlaties veidot tēmas ar starppriekšmetu saiti (apvienot materiālus no dažādiem mācību priekšmetiem);
  • vēlaties veidot atkārtojuma tēmas Jūsu klasēm, izmantojot iepriekšējo klašu tēmas/materiālus.
     

Tēmu redaktors pieejams skolotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu.
 

Sevis izveidoto priekšmetu skolotājs var publicēt konkrētām klasēm savā skolā. Risinot uzdevumus skolotāja priekšmetā sadaļā “Virtuālā skola”, skolēni var nopelnīt Top punktus. Turpinājumā īsa pamācība, kā izveidot un organizēt pašam savu priekšmetu.


1. Priekšmeta izveide

Lapas kreisajā izvēļņu joslā, atveriet sadaļu “Virtuālā skola” un zem logrīka “Mani mācību priekšmeti” klikšķiniet uz pogas “Izveidot savu priekšmetu”.


2. Priekšmeta nosaukums

Nākamajā logā ievadiet prasīto informāciju par Jūsu priekšmetu. Priekšmeta nosaukumam jābūt unikālam, lai tas atšķirtos no citiem Uzdevumi.lv datubāzē publicētajiem mācību priekšmetiem. Piemēram, "Matemātika" vietā ievadiet "Matemātika pie I. Ozoliņas". Laukā “Mācību programma” iesakām norādīt klasi/grupu vai līmeni, kam šis priekšmets paredzēts. Aizpildiet visus prasītos laukus un klikšķiniet “Izveidot”.


3. Materiālu pievienošana

Tālāk varat pievienot savam priekšmetam materiālus. Ja Jūs vēl neesat atlasījis/-usi materiālus, klikšķiniet "Pievienot materiālus", izvēlieties priekšmeta nosaukumu, un Jums būs redzams saraksts ar visām mācību programmām izvēlētajā priekšmetā.

- Izmantojiet zilās ikonas ar bultiņu (1), lai atvērtu mācību programmu un apskatītu programmā publicētās tēmas un apakštēmas

- Ar ķeksīti atzīmējiet vajadzīgās mācību programmas, tēmas vai apakštēmas (2) un klikšķiniet uz «Izvēlēties tēmas» (3).

- Nākamajā solī varat apskatīt teorētiskos materiālus, uzdevumus un testus izvēlētajās tēmās, kā arī mainīt materiālus vietām vai pat dzēst no sava priekšmeta.


4. Materiālu rediģēšana

 Pēc tēmu izvēles, varat pārskatīt izvēlētos materiālus (tēmas, apakštēmas, teorija, uzdevumi un testi), kā arī mainīt materiālus vietām vai dzēst no sava priekšmeta:

- Izmantojiet zilās ikonas ar bultiņu (1), lai atvērtu mācību programmu un apskatītu programmā publicētās tēmas un apakštēmas.

- Izmantojiet papildus izvēlni (klikšķis ar peles labo pogu) (2), lai izveidotu jaunu apakštēmu tēmā un lai pārsauktu, izdzēstu vai apskatītu teorijas, uzdevumus un testus.

- Jūs varat atvērt teoriju, uzdevumu vai testu uz priekšapskatu ar peles dubultklikšķi vai komandu "Priekšskatījums" (3) papildus izvēlnē.

- Jūs varat mainīt objektu izkārtojumu (tēmas, apakštēmas, teorētiskie materiāli, uzdevumi un testi). Lai mainītu objekta vietu, noklikšķiniet uz tā nosaukuma ar peles kreiso pogu un "pārvelciet" objektu. Atlaidiet peles pogu, kad objekts ir novietots Jums vēlamajā vietā.

- Jūs vienlaikus varat atlasīt vairākus objektus, izmantojot Ctrl vai Shift taustiņu.


5. Papildus iespējas

Lai pievienotu papildus materiālus no Uzdevumi.lv datubāzes, izveidotu jaunu tēmu vai savu uzdevumu, izmantojiet piedāvātās iespējas lapas apakšējā daļā.


6. Priekšmeta publicēšana

Kad priekšmets sakārtots, klikšķiniet uz pogas “Turpināt”. Tālāk Jums ir izvēle, vai vēlaties izveidoto priekšmetu publicēt (1). Ja izvēlēsities to publicēt, sistēma piedāvās izvēlēties, kuras klases priekšmetu redzēs (2). Svarīgi, ka tieši šajā solī norādītajām klasēm priekšmets būs pieejams un skolēni par to varēs pelnīt punktus. Pēc priekšmeta publicēšanas portālā tas parādīsies 15 minūšu laikā. Ja priekšmetu nepublicēsiet uzreiz, tas tiks saglabāts kā melnraksts, kuru varēsiet rediģēt un publicēt vēlāk.


7. Kā priekšmetu redzēs skolēni

Skolēns Jūsu priekšmetu redzēs sadaļā “Virtuālā skola” zem logrīka “Manas skolas skolotāju mācību priekšmeti". Risinot uzdevumus šajos priekšmetos, skolēns saņems Top punktus, tāpat kā risinot citus savas klases uzdevumus Virtuālajā skolā.


8. Priekšmeta rediģēšana

Rediģēt izveidotos priekšmetus vai veidot jaunus priekšmetus iespējams sadaļā “Virtuālā skola”.

Papildus jautājumu gadījumā, lūdzu, rakstiet uz info@uzdevumi.lv!