Organizators

1. Konkursu organizē SIA Uzdevumi.lv (turpmāk – Organizators), reģ. numurs 40103604434, juridiskā adrese Audēju iela 8 - 2, Rīga, LV-1050, Latvija.

Konkursa mērķis

2. Paaugstināt 2.-12. klašu skolēnu matemātikas zināšanas un veicināt interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem.

Norises ilgums un vieta

3. Konkursa norises periods: 2023. gada 1. marts - 21. aprīlis (turpmāk – Konkursa norises laiks) portālā Uzdevumi.lv.

Dalībnieki

4. Portālā Uzdevumi.lv reģistrētie 2.-12. klašu skolēni, kas mācās Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs (turpmāk - Dalībnieki).

Matemātikas konkurss

5. Konkurss norisināsies divās kārtās digitālā formātā Uzdevumi.lv portālā.

6. Lai piedalītos konkursā Dalībniekiem ir nepieciešama viedierīce ar interneta pieslēgumu.

7. Konkursa uzdevumi Dalībniekiem ir jāpilda patstāvīgi bez citu palīdzības, neizmantojot palīgresursus.

8. Konkursam iespējams pieteikties dažādos veidos - skolēns to var izdarīt pats, ja ir sasniedzis 13 gadu vecumu un mācās 8.-12. klasē vai viņu konkursam var pieteikt kāds no viņa vecākiem vai skolotājiem. Skolēnus, kuri mācās 2.-7. klasē var pieteikt tikai viņa vecāks vai skolotājs, ja ir saņēmis skolēna vecāka vai aizbildņa piekrišanu. Skolēnus konursam var pieteikt no 2023. gada 1. marta līdz 2023. gada 19. martam Uzdevumi.lv portālā (turpmāk - Vietne). Ja tiek konstatēta reģistrācija no viltus profila, tā tiek anulēta.

9. Vecākiem un skolotājiem veicot skolēnu pieteikumu konkursam, tiek piedāvāta iespēja izvēlēties un atlasīt, kurus savam profilam piesaistītos skolēnus pieteikt konkursam. Tāpat reģistrācijas norises laikā ir iespēja veikt pieteikto Dalībnieku izmaiņas, atsaucot kāda Dalībnieka dalību konkursā vai piesakot papildus citus Dalībniekus. Izvirzīti dalībai konkursā tiks tikai 2.-12. klašu skolēni. Ja pieteikuma brīdī vecāka profilam nav izveidots savienojums ar bērnu vai skolotāja profilam nav pievienoti 2.-12. klašu skolēni (atzīmēta un profilam piesaistīta 9.-12. klase), tad neizdosies pieteikt skolēnus dalībai konkursā, jo nebūs iespējas tos izvēlēties un atzīmēt reģistrācijas lapā.

10. Dalībnieki, kuri tiks pieteikti matemātikas konkursam, varēs turpmāk uzsākt dalību konkursā. Konkurss norisināsies divās kārtās:

 • 1. kārtā piedalīsies visi konkursam reģistrētie Dalībnieki, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem (plašāka informācija sadaļā "Dalības nosacījumi").
 • 2. kārtā piedalīsies visi Dalībnieki, kuriem 1. kārtas rezultāts būs ne mazāks par 40%.

Dalībniekiem 1. kārtā un 2. kārtā jāiesniedz atbildes uz 10 uzdevumiem matemātikas mācību priekšmetā.

11. Konkurss norisināsies konkrētā laika periodā, kurā Dalībniekam būs iespēja pildīt uzdevumus. Punktu skaita diapazons ir 26-36 punkti (katrā klasē maksimālais punktu skaits var atšķirties). Uzdevumu risināšanai paredzētas 90 minūtes.

Konkursa abas kārtas norisinās no plkst. 8:00 līdz 20:00 katrai klasei citā datumā:

1.kārta

 • 27. martā - 2., 5., 8., 12. klasei
 • 29. martā - 3., 6., 9., 11. klasei
 • 31. martā - 4., 7., 10. klasei

2.kārta

 • 11. aprīlī - 2., 5., 8., 12. klasei
 • 12. aprīlī - 3., 6., 9., 11. klasei
 • 14. aprīlī  - 4., 7., 10. klasei

12. Dalībniekiem, lai palielinātu savas iespējas uzvarēt, būs iespēja sagatavoties, izmantojot īpaši pielāgotus sagatavošanās treniņuzdevumus. Konkursa sagatavošanās uzdevumi pieejami sadaļā “Virtuālā skola” skolēniem ar aktīvu PROF pakalpojumu.

Balva

13. Trīsdesmit trīs uzvarētāji, atkarībā no iegūtās vietas, saņems šādas balvas:

2.-3. klases uzvarētāji:

 • 1. vieta - Ģimenes biļeti 79,80 EUR vērtībā no “Līvu akvaparka” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 2. vieta - Dāvanu karti 50 EUR vērtībā no “Brain Games” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 3. vieta - 2 dāvanu kartes 44 EUR vērtībā no Izklaides parka “Avārijas brigāde” un diplomu par iegūto vietu konkursā

4.-6. klases uzvarētāji:

 • 1. vieta -  Dāvanu karti 70 EUR vērtībā no “Escape room” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 2. vieta - Dāvanu karti 50 EUR vērtībā no “Brain Games” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 3. vieta - 4 biļetes 36 EUR vērtībā no “Apollo kino” un diplomu par iegūto vietu konkursā

7.-9. klases uzvarētāji:

 • 1. vieta - Ģimenes biļeti 79,80 EUR vērtībā no “Līvu akvaparka” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 2. vieta - Dāvanu karti 50 EUR vērtībā no “Brain Games” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 3. vieta - 4 biļetes 36 EUR vērtībā no “Apollo kino” un diplomu par iegūto vietu konkursā

10.-12. klases uzvarētāji:

 • 1. vieta - Dāvanu karti 150 EUR vērtībā no “Sigulda Adventures” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 2. vieta - Dāvanu karti 50 EUR vērtībā no “Escape room” un diplomu par iegūto vietu konkursā
 • 3. vieta - Dāvanu karti 40 EUR vērtībā no “Brain Games” un diplomu par iegūto vietu konkursā

14. Uzvarētāju matemātikas priekšmeta skolotāji par skolēnu sasniegumiem saņems dāvanu karti no "Biļešu paradīzes" 30-50 EUR vērtībā:

1. vietas ieguvēju priekšmeta skolotāji saņems dāvanu karti no "Biļešu paradīzes" 50 EUR vērtībā.
2. vietas ieguvēju priekšmeta skolotāji saņems dāvanu karti no "Biļešu paradīzes" 40 EUR vērtībā.
3. vietas ieguvēju priekšmeta skolotāji saņems dāvanu karti no "Biļešu paradīzes" 30 EUR vērtībā.

Laika grafiks

15. Reģistrācija konkursam norisināsies no 2023. gada 1. marta līdz 2023. gada 19. martam.

16. Konkursa 1. kārta norisināsies katrai klašu grupai dažādos datumos no 2023. gada 27. martam līdz 2023. gada 31. martam no plkst. 8:00 līdz 20:00:

 • 27. marts - 2., 5., 8., 12. klase
 • 29. marts - 3., 6., 9., 11. klase
 • 31. marts - 4., 7., 10. klase

17. Konkursa 1. kārtas rezultātu pārskatīšana norisināsies 2023. gada 3. aprīlī. Nākamajā kārtā iekļūst Dalībnieki, kuru konkursa 1. kārtas rezultāts būs ne mazāks par 40%. 

18. Par iekļūšanu nākamajā kārtā Dalībniekiem, viņu vecākiem un skolotājiem, kuri pieteikuši skolēnus, tiks paziņots e-pasta vēstulē 2023. gada 4. aprīlī.

19. Konkursa 2. kārta norisināsies katrai klašu grupai dažādos datumos no 2023. gada 11. aprīļa līdz 2023. gada 14. aprīlim no plkst. 8:00 līdz 20:00:

 • 11. aprīlis - 2., 5., 8., 12. klase
 • 12. aprīlis - 3., 6., 9., 11. klase
 • 14. aprīlis  - 4., 7., 10. klase

20. Konkursa 2. kārtas rezultātu pārskatīšana norisināsies 2023. gada 17. aprīlī. Konkursa uzvarētāji tiks noteikti pēc konkursa vērtēšanas kārtības.

21. Rezultātu paziņošana Vietnes sadaļā “Ziņas” notiks 2023. gada 21. aprīlī līdz plkst. 12:00. Dalībniekiem uz viņu norādīto e-pasta adresi tiks izsūtīta atzinība par dalību konkursā. Ar uzvarētājiem un viņu vecākiem sazināsimies personīgi. 

Dalības nosacījumi

22. Gan Dalībniekam pirms dalības konkursā, gan vecākiem un skolotājiem pirms Dalībnieka pieteikuma veikšanas konkursam ir pienākums iepazīties ar konkursa nolikumu.

23. Par konkursa Dalībniekiem var kļūt portālā Uzdevumi.lv reģistrēti 2.-12. klašu skolēni, kas mācās Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs.

24. Konkursa dalība ir bez maksas un tai nav nepieciešams aktīvs PROF pakalpojums.

25. Dalībniekam savā Uzdevumi.lv profilā jānorāda savs vārds, uzvārds, skola, klase, apstiprināta e-pasta adrese, kurai ir jābūt apstiprinātai, un loma “Skolēns”. Dati nepieciešami Dalībnieka identificēšanai un informēšanai par konkursa norisi.

26. Dalībai konkursā skolēns var pieteikt sevi pats, ja mācās 8.-12. klasē, kāds no skolēna vecākiem vai skolotājiem no sava Uzdevumi.lv profila. Ja skolēns konkursam piesakās patstāvīgi, viņam ir jāielogojas savā Uzdevumi.lv profilā un konkursa reģistrācijas lapā jāspiež uz pogas “Pieteikties”.

27. Ja konkursam pieteiksies pats skolēns vai viņu pieteiks skolēna skolotājs, tad vecāks savā e-pastā saņems vēstuli, ka viņa bērns ir pieteicies konkursā. Tāpat e-pasta vēstuli vecāks saņems arī tad, ja skolēns pats vai skolotājs būs atteicis bērna dalību konkursā.

28. Ja konkursam skolēnu pieteiks vecāks vai skolotājs, tad skolēns savā e-pastā saņems vēstuli, ka viņš ir pieteikts dalībai konkursā. Tāpat e-pasta vēstuli viņš saņems arī tad, ja vecāks vai skolotājs būs atteicis viņa dalību konkursā.

29. Lai vecāks varētu konkursa dalībai pieteikt bērnu, vecāka Uzdevumi.lv profilam ir nepieciešams savienojums ar bērna Uzdevumi.lv profilu. Vecāks var pieteikt konkursam tikai bērnu, ar kuru viņam ir izveidots savienojums Uzdevumi.lv vecāka profila sadaļā “Mani bērni”. Vecākam ir jāielogojas savā Uzdevumi.lv profilā un konkursa reģistrācijas lapā, jāizvēlās bērns, kuru vēlās pieteikt, un jāspiež uz pogas “Pieteikt bērnu”. Ja vecāka profilam nav izveidots savienojums ar bērnu, tad viņš bērnu konkursam nevarēs pieteikt, jo reģistrācijas izvēlnes logs būs tukšs. Lai pievienotu savam vecāka profilam bērna profilu, vecākam no sava profila jāatver sadaļa "Mani bērni" un jāklikšķina uz pogas "Pievienot bērnu".

30. Lai skolotājs varētu pieteikt skolēnus dalībai, skolotājam ir nepieciešams pievienot 9.-12. klases skolēnus logrīkā “Manas klases”. Skolotājam ir jāielogojas savā Uzdevumi.lv profilā un konkursa reģistrācijas lapā jāizvēlās, kurus konkrēti skolēnus no saraksta vēlās pieteikt konkursam, un jāspiež uz pogas “Pieteikt skolēnus”.  Ja skolotāja profilā klases nav pievienotas, tad skolotājs skolēnus konkursam nevarēs pieteikt, jo reģistrācijas izvēlnes logs būs tukšs. Lai pievienotu skolēnus savai klasei , skolotājam Uzdevumi.lv sākumlapas logrīkā "Manas klases" ir jāizvēlas un jāpievieno no savas skolas jau reģistrētās klases savam skolotāja profilam.

31. Skolotājs, piesakot bērnu dalībai Konkursā, apliecina, ka viņam ir šādas tiesības. Skolotājs ir atbildīgs par vecāku/likumisku aizgādņu informēšanu un piekrišanas saņemšanu bērna personas datu apstrādei sakarā ar dalību konkursā.

32. Dalībnieks konkursa uzdevumus drīkst veikt tikai vienu reizi. Ja tiks konstatēts, ka Dalībnieks konkursā piedalījies ar vairākiem profiliem, viņa dalība un iegūtie rezultāti tiks anulēti.

33. Ja tiks konstatēti pārkāpumi uzdevumu izpildē vai radīsies aizdomas par krāpšanos, konkursa žūrijai ir tiesības anulēt Dalībnieka rezultātus. 

Vērtēšana

34. Ja Dalībniekiem ir vienāds augstākais punktu skaits, par uzvarētāju tiek atzīts Dalībnieks, kurš uzdevumus izpildījis īsākā laika posmā.

35. Žūrijas komisijai ir tiesības anulēt rezultātu, ja tiek konstatēta Dalībnieka neatbilstība.

36. Žūrijas komisijas lēmums ir galīgs un neapstrīdams.

Rezultātu izziņošana un apbalvošana

37. Organizators paziņos Konkursa uzvarētājus Vietnes sadaļā “Ziņas” 2023. gada 21. aprīlī līdz plkst. 12:00.

38. Tiks apbalvoti 33 konkursa Dalībnieki, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu vai, ja punktu skaits vienāds, tad Dalībnieku ar ātrāko izpildes laiku un uzvarētāju matemātikas priekšmeta skolotāji.

39.  Konkursa rezultāti (uzvarētāja vārds, uzvārds, iegūtais rezultāts un skola, kurā mācās) tiks publicēti Vietnes sadaļā "Ziņas", kā arī uzvarētājiem un viņu vecākiem uz Uzdevumi.lv profilā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts paziņojums par uzvaru. Vienošanās par balvas saņemšanu ar uzvarētājiem notiks e-pasta sarakstē. Skolotāji saņems informāciju par pieteikto skolēnu rezultātiem un skolēnu rezultātiem, kuri atzimēti skolotāja profila sadaļā "Manas klases". Informācija par skolēnu rezultātiem tiks nosūtīta uz Uzdevumi.lv profilā norādīto e-pasta adresi.

40. Ja Konkursa uzvarētājs nesniegs atbildi uz nosūtīto e-pasta vēstuli 7 dienu laikā, uzvara tiks piešķirta Dalībniekam ar nākamo augstāko rezultātu.

41. Pēc rezultātu paziņošanas 21. aprīlī Dalībnieki sadaļā “Pārbaudes darbi”, noklikšķinot uz Konkursa pārbaudes darba, varēs apskatīt savus rezultātus. Uzdevumu risinājuma soļi būs pieejami dalībniekiem ar aktīvu PROF pakalpojumu.

Personas datu aizsardzība

42. Konkursa datu apstrādes mērķis - veikt Konkursu, apkopot rezultātus, paziņot un apbalvot uzvarētājus. 

43. Organizators izmanto Dalībnieku personas datus saskaņā ar šo Nolikumu un  Vietnes privātuma politiku Konkursa īstenošanas nolūkos.

44. Datu (rezultātu un dalībnieku saraksta) glabāšanas ilgums - 30 dienas no Konkursa noslēguma dienas. 

45. Personas dati tiks iegūti no datu subjekta vai pārstāvja. Dati netiks nodoti trešajām personām, izņemot ārpakalpojumu sniedzējus (apstrādātājus) tādā apmērā, kādā tas nepieciešams portāla kvalitatīvai un drošai darbībai. Ārpakalpojumu sniedzēji apņemas apstrādāt personas datus tikai saskaņā ar Pārziņa norādījumiem un neizmantot personas datus citos nolūkos, nekā noslēgto līgumu saistību izpildei Organizatora uzdevumā. Apstrādātājiem tiek prasīts ievērot atbilstošu personas datu aizsardzības pakāpi. Pārzinis nenodod personas datus ārpus ES/EEZ, nepārdod un nenodod personas datus trešajām personām tiešā mārketinga veikšanai.

46. Datu subjektam ir tiesības:

 • Saņemt normatīvajos aktos noteikto informāciju par personas datu apstrādi;
 • Pieprasīt piekļuvi saviem personas datiem;
 • Ja informācija par Datu subjektu ir nepareiza vai nepilnīga, Datu subjektam ir tiesības sniegt Organizatoram aktuālu informāciju un lūgt to izlabot;
 • Atsaukt piekrišanu;
 • Atsevišķos gadījumos iebilst pret datu apstrādi, ierobežot datu apstrādi, lūgt izdzēst datus;
 • Pieprasīt datu dzēšanu saskaņā ar VDAR 17. pantu, piemēram, ja personas datu apstrāde nav nepieciešama iepriekš minētajiem personas datu apstrādes nolūkiem vai saskaņā ar VDAR nav likumiska pamatojuma šādai apstrādei (piemēram, tiesiskās prasības), ja nepastāv VDAR noteiktie ierobežojumi datu dzēšanai.

47. Datu subjekts var realizēt savas tiesības uz rakstveida iesnieguma (tai skaitā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu) pamata. Organizators sniegs atbildi tiesību normatīvajos aktos noteiktajā termiņā.

48. Pārzinis izskatīs Datu subjektu sūdzības saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Ja neizdosies panākt risinājumu, Datu subjektam ir tiesības vērsties Datu valsts inspekcijā (www.dvi.gov.lv).

49. Ja Jums rodas jautājumi par personas datu apstrādi, lūdzu sazinieties ar mums.

50. Personas datu pārzinis SIA „Uzdevumi.lv”, reģ.Nr.: 40103604434, adrese: Rīga, Audēju iela 8, LV-1050, e-pasts: info@uzdevumi.lv, tālrunis: +371 67616191.

Vispārīgi noteikumi

51. Dalībnieks nav tiesīgs saņemt Balvu, ja tiek konstatētas krāpnieciskas darbības.

52. Organizators neatbild par Konkursa pārtraukšanu nepārvaramas varas vai citu apstākļu dēļ, kas atrodas ārpus Organizatora kontroles.

53. Organizators neatbild par Dalībnieka pieļautām kļūdām vai jebkādam tehniskām kļūmēm vai traucējumiem, kas atrodamas ārpus Organizatora kontroles.

54. Ja Dalībniekam ir jebkādi jautājumi vai sūdzības par Konkursu, Dalībnieks ir tiesīgs tās iesniegt līdz 2023. gada 21. maijam, zvanot uz Uzdevumi.lv informatīvo tālruni 67616191 vai rakstot uz e-pasta adresi info@uzdevumi.lv.