Portālā Uzdevumi.lv skolotājiem ir iespēja ne vien lietot jau piedāvātos mācību materiālus, bet, izmantojot rīku “Tēmu redaktors”, arī veidot, organizēt un rediģēt saturu pašiem savā mācību priekšmetā. Ar prieku paziņojam, ka tēmu redaktors ir papildināts ar jaunu funkciju, kas ļaus Jums izveidot un publicēt arī pašam savu teorētisko materiālu.


Lai pievienotu teorētisko materiālu, atveriet savu mācību priekšmetu uz rediģēšanu un lapas apakšējā daļā klikšķiniet uz pogas “Izveidot savu materiālu”.
 


Tālāk izvēlieties materiāla tipu “Teorija”.


Tālāk Jums atvērsies iespēju logs, kas ļaus papildināt Jūsu veidoto mācību priekšmetu ar savu teorētisko materiālu.

Līdz ar jauno funkcionalitāti portālā Uzdevumi.lv ir būtiski papildināts materiālu redaktors, kas gan sevis veidotajā teorijā, gan uzdevumos ļauj Jums formatēt tekstu, pievienot attēlus un tabulas, ievietot saites, kā arī veikt citas darbības.
 

Ar materiālu redaktora palīdzību Jūs varat:

 1. Ievietot tekstā saiti uz kādu papildus resursu. Lai to izdarītu, klikšķiniet uz attiecīgās ikonas un laukā URL iekopējiet saiti.


   
 2. Pievienot teorijas materiālam failu. Ņemiet vērā, ka vienam materiālam var pievienot tikai vienu failu!
   
 3. Ievietot materiālā attēlu no interneta. Lai to izdarītu, iekopējiet saiti uz attēlu URL laukā un klikšķiniet “Darīts!”
   
 4. Ievietot un rediģēt tabulas. Klikšķiniet uz ikonas, izvēlieties Jums nepieciešamos tabulas parametrus un ievietojiet to savā materiālā.
   
 5. Augšupielādēt attēlu no Jūsu datora. Lai pievienotu attēlu, klikšķiniet uz pogas “Augšupielādēt attēlu” un izvēlieties vajadzīgo attēlu. Materiālam iespējams pievienot tikai vienu attēlu.
   
 6. Formatēt tekstu materiālā. Piemēram, Jūs varat izmantot augšraksta vai apakšraksta rīku, lai formatētu matemātikas, ķīmijas vai fizikas formulas.
   
 7. Izmantojiet pogu “Priekšskatījums”, lai aplūkotu, kā Jūsu teorija izskatīsies pēc publicēšanas.
   
 8. Izmantojiet pogu “Iepriekšējās versijas”, ja vēlaties pārskatīt iepriekš publicētās materiāla versijas. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams atjaunot iepriekš izmantotu materiāla versiju.
   

Kad informācija apkopota un noformatēta, klikšķiniet uz pogas “Turpināt”, ievadiet materiāla nosaukumu un publicējiet to savā priekšmetā!
 

Kā pārnest savus jau izveidotos materiālus uz Uzdevumi.lv?

Ja Jums jau ir sagatavoti savi materiāli Microsoft Word vai citos teksta rediģēšanas dokumentos, atveriet dokumentu, nokopējiet visu tekstu un ielīmējiet to Uzdevumi.lv teorijas materiāla veidošanas rīkā. Dažu sekunžu laikā uz Uzdevumi.lv tiks pārnests Jūsu materiāls ar visiem attēliem, saitēm un tekstu.

 

Atgādinām, ka tēmu redaktors pieejams skolotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu.

 

Izveidot savu priekšmetu