Š. Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola

1989. gadā dibinātā Šimona Dubnova Rīgas ebreju vidusskola kļuva par pirmo toreiz vēl Padomju Savienības teritorijā atvērto ebreju skolu un pirmo mazākumtautības skolu Latvijā. 

Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskolā strādā vairāk nekā 30 skolotāju un mācās vairāk nekā 240 skolēnu. Skolēnu skaits peldējos gados nemitīgi pieaug. Skola strādā ar divām LR Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātajām programmām: pamatizglītības (1.–9. klase) un vispārējās vidējās izglītības (10.–12. klase) programmas. 2010. gadā skolas pārcēlās uz jaunu, pilnībā izremontētu ēku Miera ielā 62.

Līdzās vispārējās izglītības nodarbībām liela uzmanība tiek pievērsta arī formālajām un neformālajām ebreju kopienas audzināšanas formām: izglītības programmās ir iekļautas jidiša, ebreju tautas tradīciju un vēstures, kā arī jūdaikas mācību stundas. Papildus skolēni apgūst krievu, latviešu un angļu valodu.

Šajā skolā ir ierasts svinēt visus ebreju nacionālos svētkus, kuros bieži vien tiek aicināti piedalīties arī audzēkņu vecāki. Vecāko klašu skolēni satiekas Interesanto tikšanos klubā un klubā “Jūdaika”. Skolā ir izveidoti dziesmu un deju ansambļi, strādā gleznošanas un šaha pulciņi, tiek organizēti šabatoni (kopienas izbraukumi brīvā dabā) kopā ar vecākiem, vasaras un ziemas nometnes bērniem. Bērnus no skolas un uz skolu nogādā īpaši skolēnu autobusi.

Rīgas Ebreju vidusskola patiešām lepojas ar saviem absolventiem. Edītes Brodas vārds ir atrodams Ņujorkas Universitātes labāko studentu un jauno ASV ķīmijas nozares zinātnieku sarakstā. Karīna Ogaņesjana ir uzstājusies uz slavenās “La Scala” operas skatuves. ASV šaha čempionāta vicečempione Anna Hana un pasaules čempions orientēšanās sportā starp junioriem Anatolijs Tarasovs arī ir mūsu skolas absolventi.

Augstais pedagogu kvalifikācijas līmenis apvienojumā arī izteikti mājīgu atmosfēru un ebreju tautas tradīcijām padara šo skolu par nozīmīgu Latvijas ebreju kopienas dzīves centru, ļaujot bērniem augt un attīstīties pareizā vidē, kļūstot par ebreju kultūras un identitātes nesējiem.

Kontakti:

Direktors: Karīna Brikmane
Mācību valoda: Mazākumtautību
Tālrunis: 67520855
E-pasts: sdvnrevs@riga.lv
Tīmekļa vietne: revs.lv
Juridiskā adrese: MIERA IELA 62, VIDZEMES PRIEKŠPILSĒTA, RĪGA, LV-1013