3. jūnijs - ANGĻU VALODA
EKSĀMENS VIDUSSKOLAI
Izlasi intervijas fragmentu!
 
 
Pastāsti, kā tu atradi savas filmas „Vienu biļeti, lūdzu!” galveno varoni!
 
Galveno varoni es atradu Ņujorkas teātrī. Pirmā izrāde, uz kuru aizgāju Ņujorkā, bija „Tēvocis Vaņa”. Piecas minūtes pirms izrādes sākuma zālē ienāca Nikija ar diviem maisiem un apsēdās man tieši blakus. Pēc izrādes pirmā cēliena viņa sāka uzdot dažādus jautājumus – kāpēc esmu ieradies, ko gribu ieraudzīt, kāpēc vispār eju uz teātri. Sarunas noslēgumā viņa piedāvāja aiziet uz vēl kādu izrādi kopā. Nikija saprata, ka es interesējos par teātri. Mēs sadraudzējāmies, ja tā var teikt. Tajā sezonā kopā noskatījāmies kādas 50 izrādes. Šajā laikā sapratu, ka viņai ir visādi triki, kā dabūt brīvbiļetes. Nikija uzskata, ka viņai pienāktos skatīties teātri par velti, ņemot vērā, ka fano par teātri. Tomēr viņa bija diezgan noslēgta – par sevi negribēja runāt, bet man uzdeva dažādus jautājumus. Runājām par filozofiskām vai teātra tēmām. Bet es kaut kā viņu atkodu, un pamazām Nikija atklāja savu dzīvesstāstu un teātra kaislību. Sapratu, ka tas ir dokumentāls stāsts, kurš jāfilmē, jo šī sieviete ir ļoti kinematogrāfiska.
 
Kas, tavuprāt, ietekmē filmu scenāriju saturu?
 
Manuprāt, ir trīs faktori. Pirmajā vietā ir pieprasījums – mūsdienu skatītāju ļoti interesē filmas par supervaroņiem. Otrajā – pasaules politiskie notikumi. Piemēram, pēc notikumiem Fērgusonā strauji uzplaukst Amerikas afroamerikāņu neatkarīgais kino. Kā zināms, Oskaru par labāko filmu 2017. gadā ieguva „Mēnessgaisma” („Moonlight”). Dokumentālajā kino tiek aktualizētas tēmas, kas ir politiski un sociāli nozīmīgas un atklāj nesenus vēsturiskus notikumus. Spēles kino, protams, mazākā mērā. Trešais, kas diktē saturu, ir eksistējoša materiāla popularitāte. Ja kāda grāmata ir ļoti populāra, tad ir garantija, ka tā tiks pārvērsta kino, pat ja nav īsti ekranizējama. Tātad jau esošie materiāli – ļoti populāri komiksi, multfilmas, lugas – noteikti nonāks uz ekrāna, jo popkultūrā viss slavenais tiek pārvērsts kinofilmā.
 
 
Nosaki, kuram valodas funkcionālajam stilam atbilst šis teksts!
 
 Pamato atbildi, izvēloties stilam atbilstošās valodas pazīmes!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!