Vispirms apaugļotā olšūna dalās uz pusēm, pēc tam vēlreiz un vēlreiz. Rodas dīglis, kurš vispirms sastāv no 2, 4, 16, u.t.t. šūnām. Sākotnēji visas šūnas ir vienādas, pēc tam notiek to dažādošanās. Dīglis 5-7 dienu laikā nonāk dzemdē. Dīglis piestiprinās pie dzemdes sienas iekšējās kārtas.
 
imagesCAG8Z3GC.jpg
 
Pirmajās 8 attīstības nedēļas dīgli sauc par embriju, bet no devītās attīstības nedēļas līdz piedzimšanai - par augli.
Attīstības posmu no apaugļošanās brīža līdz piedzimšanai sauc par embrionāloattīstību
week16_1330304541c.jpg
 
Kad dīglis ir ieligzdojies dzemdes sienā, izveidojas placenta - orgāns, kas saista embriju ar mātes organismu. Placentā ieplūst mātes asinis, kas ir bagātas ar skābekli un barības vielām. Dīgli ar placentu savieno nabas saite. Pa nabas saites asinsvadiem dīglis no mātes organisma saņem skābekli un barības vielas, bet atdod ogļskābo gāzi un vielmaiņas galaproduktus. Dīgļa attīstība notiek ūdens vidē, jo dīgļa apvalki veido ūdenspūsli, kas pildīts ar augļa ūdeni.
 
Ar attīstību ūdens vidē ir izskaidrojama jaundzimuša bērna spēja peldēt, kas izzūd jau dažu mēnešu vecumā, ja mazuli nepeldina. Embrionālā attīstība ilgst apmēram 280 dienas.
 
  1. Vienu mēnesi vecs embrijs ir 4 mm garš, tam jau pukst sirds un sāk veidoties asinsrites un nervu sistēma.
  2. Divus mēnešus vecam embrijam ir roku un kāju aizmetņi, veidojas seja.
  3. Trešajā attīstības mēnesī rodas pirmie kauli, veidojas roku un kāju pirkstiņi.
  4. Ceturtajā mēnesī augļa masa sasniedz 120 g, bet garums ir 16 cm. Ārsts ar īpašas aparatūras palīdzību var redzēt, vai gaidāmais mazulis būs zēns vai meitene. Parādās pirmie matiņi.
  5. Piektajā mēnesī māmiņa sāk just mazuļa kustības. Ārsts spēj saklausīt mazuļa sirdspukstus.
  6. Sestajā mēnesī augļa masa sasniedz 600 g.
  7. Septītajā mēnesī bērns ir spējīgs izdzīvot ārpus mātes ķermeņa. Septītajā mēnesī notikušas dzemdības sauc par priekšlaicīgām, bet bērnu - par neiznēsātu.
  8. Astotajā mēnesī bērns ir dzīvotspējīgs ārpus mātes organisma. Viņa ķermeni klāj pūciņas.
  9. Devītā mēneša beigās bērna masa ir apmēram 3,5 kg, bet garums 50 cm. Šāds mazulis ir pilnīgi nobriedis un spējīgs dzīvot ārpus mātes organisma.
 
Video angļu valodā: Mazuļa attīstība